Polska Liga Lacrosse wraca mocnym uderzeniem

Piotr Pietraszek, PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-04-01 07:10 | Zmodyfikowano: 2023-03-31 07:10
Polska Liga Lacrosse wraca mocnym uderzeniem - fot. Marek Stor

W październiku ubiegłego roku Kosynierzy Wrocław stoczyli w finale krajowych rozgrywek najlepszy mecz w historii polskiego lacrosse'a, właśnie przeciwko rywalom z Katowic. Dolnośląscy gospodarze po objęciu prowadzenia 2:0, pozwolili prześcignąć się na 2:3, znów odzyskali prowadzenie przy stanie 4:3, a na przerwę w połowie meczu schodzili z remisem 6:6. Po przerwie katowiczanie rzucili się do ataku i przed czwartą, ostatnią kwartą prowadzili różnicą dwóch trafień (6:8). Kosynierzy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i dzięki aż czterem golom w ciągu ostatniego kwadransa gry zapewnili sobie dziesiąty triumf w ciągu 12 lat istnienia rozgrywek ligowych w kraju.

W sobotę 1 kwietnia o godz. 11:00 Kosynierzy Wrocław zagrają ze Spartans Oświęcim. Ekipa z Małopolski przeszła w ostatnim czasie nie tylko rebranding i zmianę logotypu, ale i znacznie rozwinęła się sportowo. Miniony sezon zakończyła na czwartym miejscu, przegrywając mecz o brąz zaledwie jednym golem. Ich nieprzewidywalny styl gry może sprawić kłopoty każdemu z rywali.

O 13:00 zmierzą się ze sobą ekipy z Katowic i Oświęcimia, zaś o 15:00 widzów zgromadzonych na trybunach AWF we Wrocławiu czeka mały finał, czyli ponowne stracie Kosynierów z Legionem.

Pierwszy turniej Polskiej Ligi Lacrosse 2023 odbędzie się w sobotę 1 kwietnia na boisku przy budynku P5 AWF Wrocław w kompleksie Pól Marsowych. Wstęp jest wolny.