Rozbudowa osiedla TBS w Dzierżoniowie

Bartosz Szarafin, BM | Utworzono: 2022-02-20 11:49 | Zmodyfikowano: 2022-02-20 11:52
A|A|A

Fot: UM Dzierżoniów

Chętnych na lokale nie brakuje, choć w budynku, którego budowa właśnie rusza, jeszcze nie ma kompletu najemców - zdradza Rafał Pilśniak - rzecznik UM w Dzierżoniowie.


Budynki tworzą małe osiedle. - Każdy jest wyposażony według współczesnych standardów. Nieznacznie się różnią - dodaje Pilśniak.

Czwarty budynek ma być gotowy za około 14 miesięcy. Prace ziemne są już zaawansowane. Pierwszeństwo przydziału będą miały osoby, które dbały o dotychczas powierzone lokale w starym budownictwie, a nawet przez lata podniosły ich standard - wyjaśnia Rafał Pilśniak.

Nowy budynek powstanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i standardów. Będzie miał 3 kondygnacje. Łącznie powstaną w nim 42 mieszkania. Lokale zwolnione przez dotychczasowych lokatorów, będą przeznaczone dla tych, którzy oczekują no swoje "M", a część również na mieszkania socjalne.
Obecnie w Dzierżoniowie mieszkańcy składają średnio 300 wniosków o mieszkanie komunalne. Jak szacują władze miasta, liczba realnych potrzeb na ten moment wynosi około 50.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama