Chrobry wraca z punktem znad Bałtyku

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2022-03-26 22:00 | Zmodyfikowano: 2022-03-26 22:00

Ekipa z Dolnego Śląska, plasująca się wyżej w tabeli od rywali, rozpoczęła mecz od dwubramkowego prowadzenia. W gdańskiej drużynie wynik trzymał jednak Mateusz Wróbel. Lewy rozgrywający nie tylko był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy, ale również mocno pracował w obronie. To po jego bramce Wybrzeże wyszło na prowadzenie 6:3.

Później jednak to głogowianie zaczęli przeważać, a bardzo dobrą pracę wykonywał Wojciech Styrcz, który tylko w pierwszej połowie rzucił sześć bramek na siedem prób. Goście wygrali tę część spotkania 15:13.

Co prawda pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobył Piotr Papaj, jednak przez 10 kolejnych minut skuteczni w obronie byli szczypiorniści Chrobrego, którzy rzucili pięć bramek tracąc zaledwie jedną i powiększyli przewagę do pięciu trafień. 

Gdańszczanie nie składali jednak broni i ambitnie odrabiali straty. Na 16 minut przed końcem było już tylko 18:20, a do tego dobre zawody w bramce rozgrywał Artur Chmieliński. Chrobry znów zaczął budować przewagę, ale w kluczowym momencie spotkania do głosu doszedł Wiktor Tomczak, który ze skrzydła rzucił trzy bramki w krótkim czasie, doprowadzając do wyniku 23:24 na 5 minut przed końcem.

Gdańszczanie zdołali doprowadzić do remisu po rzucie Dmytro Doroszczuka. Wielkie emocje miały miejsce do ostatnich sekund, a przy nierozstrzygniętym wyniku o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich głogowianie ulegli 2-4 i dopisali tylko punkt do ligowej tabeli.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Chrobry Głogów 26:26 k. 4-2 (13:15)

Wybrzeże: Wałach, Chmieliński – Wróbel 7, Papaj 6, Tomczak 4, Pieczonka 4, Jachlewski 3, Powarzyński 1, Doroszczuk 1, Janikowski, Woźniak, Sulej, Stojek

Chrobry: Derewiankin – Styrcz 7, Paterek 7, Matuszak 3, Kosznik 3, Skiba 2, Orpik 2, Jamioł 1, Zdobylak 1, Otrezow, Warmijak, Klinger, Przysiek.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.