Siatkarze Cuprum Lubin wygrali memoriał Jana Rutyńskiego

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-04-28 07:00

Siatkarze Cuprum okazali się najlepsi na rozgrywanym w Lubinie memoriale Jana Rutyńskiego.

W pierwszym spotkaniu gospodarze pokonali Olimpię Sulęcin 3:1. Spotkanie przyniosło sporo emocji, zwłaszcza w trzecim secie, który grany był na przewagi aż 32:30 na korzyść pierwszoligowej drużyny gości. W pierwszych dwóch setach i czwartym inicjatywa była po stronie Cuprum. Najlepiej w zespole z Lubina grał kapitan Wojciech Ferens, który wystąpił w tym meczu na pozycji atakującego. Zdobył 18 oczek, w ataku kończąc 55% piłek.

Olimpia Sulęcin – Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 20:25, 32:30, 20:25)

W meczu Cuprum ze Stalą Nysa trenerzy postawili na swoje najmocniejsze szóstki, więc od samego początku walka była zacięta. Choć to jedynie towarzyski memoriał dla uczczenia pamięci jednego z założycieli naszego klubu Jana Rutyńskiego, walka trwała do samego końca, a o zwycięstwie zadecydował tie-break. Bardzo dobry mecz ponownie rozegrał Ferens, który zdobył 23 punkty, a dzielnie wspierał go Michał Gierżot.

Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:2 (25:22, 21:25, 23:25, 25:23, 15:12)

Drugie miejsce w memoriale zajęła Stal, która pokonała Olimpię 3:0.