Straż graniczna zatrzymała 7 nielegalnych imigrantów

GN, PAP | Utworzono: 2022-05-06 15:07
Straż graniczna zatrzymała 7 nielegalnych imigrantów - fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl
fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Ustalono, że migranci wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę białorusko-polską. Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w piątek, że funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 31-letniego Ormianina, który autem osobowym podwiózł w pobliże granicy państwowej w powiecie zgorzeleckim 5 obywateli Iraku oraz 2 bezpaństwowców narodowości syryjskiej.

"Jak się okazało, dwoje obywateli Iraku nie posiadało przy sobie żadnych dokumentów, na podstawie których można by ustalić ich tożsamość i obywatelstwo. Cudzoziemcy, którzy posiadali dokumenty, mieli w nich zamieszczone stemple tureckiej kontroli granicznej, wizy rosyjskie oraz wizy białoruskie" - powiedziała rzecznik.

Dodała, że obcokrajowcy zostali zatrzymani za niezgodne z prawem przekroczenie granicy państwowej z Białorusi oraz za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko-niemieckiej. Dodatkowo stwierdzono, że cudzoziemcy przebywają na terytorium Polski bez ważnej wizy lub innego ważnego tytułu pobytowego, uprawniającego do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

"Natomiast obywatel Armenii został zatrzymany za pomocnictwo 7 cudzoziemcom w usiłowaniu przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom z Polski do Niemiec. Wobec niego również zachodzą przesłanki do wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu do kraju pochodzenia" - powiedziała rzecznik.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.