Działkowcy z Legnicy stracą swoje ogródki - na ul. Okrężnej powstanie droga

Andrzej Andrzejewski, MC | Utworzono: 2022-05-16 14:35 | Zmodyfikowano: 2022-05-16 14:36
Działkowcy z Legnicy stracą swoje ogródki - na ul. Okrężnej powstanie droga - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

O budowie tej drogi mówiło się od kilku dziesięcioleci. No i mieszkańcy Legnicy doczekali się: na ul. Okrężnej ruszy budowa trzypasmówki. -Ktoś najwidoczniej zapomniał nas o tym poinformować, żalą się właściciele pobliskich ogródków działkowych. Część ogrodów będzie musiało ustąpić miejsca planowanej inwestycji.

-Jakbym wiedział, że zabierają, to bym nic nie sadził. Zobacz pan, wszystko rośnie. Krzewy jakie, drzewka, jakie wszystko, owoce. No jakby na jesień powiedzieli, żeby tu nic nie robić.... Wiadomo, że drogi muszą się rozwijać, muszą być budowane tylko zabrakło tej informacji wcześniejszej. No i przyjedzie spych i to wszystko zepchnie...

Reprezentanci legnickiego Ratusza podkreślają, że o budowie nowej drogi wiadomo od wielu lat. Działkowcy przekonują jednaj, że gdyby o budowie wiedzieli jesienią, nie inwestowaliby w swoje ogródki. - Nikt tej inwestycji nie ukrywał - tłumaczy z kolei Grażyna Litwin, dyrektor wydziału inwestycji miejskich w legnickim magistracie. I dodaje: w grę wchodzą rekompensaty.

-Oczywiście będą wywłaszczenia wzdłuż ul. Okrężnej na ogrodach działkowych. Prowadziliśmy rozmowy, ustalaliśmy przebiegi, zatem tam będą odszkodowania dla właścicieli czy użytkowników ogrodów działkowych.

Działkowcy podkreślają, że tylko pozornie nikt nie straci. Bowiem jeśli dzierżawcy ogródków otrzymają od ratusza odszkodowania, to kwoty z kasy miasta będą uwzględniały koszt nasadzeń dokonanych w ostatnich miesiącach.

Posłuchaj całego programu:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.