Znamy wyniki badań potencjału ośmiu wrocławskich osiedli - Radio Wrocław

Znamy wyniki badań potencjału ośmiu wrocławskich osiedli

Ewa Zając
Ewa Zając, MC
| 4 lata temu, 2022-05-19, 10:26
Znamy wyniki badań potencjału ośmiu wrocławskich osiedli  - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Problemy i potrzeby mieszkańców wrocławskich ośmiu osiedli oraz tkwiący w nich potencjał zostały zbadane, a wyniki tych badań i płynące z nich wnioski zebrane w opublikowanym właśnie raporcie przygotowanym przez Wydział Partycypacji Społecznej i Wrocławski Instytut Kultury. -Te osiedla to: Brochów, Kleczków, Księże, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Oławskie i Przedmieście Świdnickie - mówi Anna
Bieliz:

Problemy z którymi spotykają się mieszkańcy zbadanych osiedli to m.in. brak poczucia bezpieczeństwa, bezrobocie, bieda i zagrożenie wykluczeniem społecznym. Wszystkie pozyskane informacje zostaną teraz
przeanalizowane przez zespół odpowiedzialny za tworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji. -Badacze starali się dotrzeć bezpośrednio do mieszkańców - wyjaśnia Anna Bieliz ze Strefy Kultury Wrocław:

Za osiedla wymagające transformacji uznano: Brochów, Kleczków, Księże, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Oławskie i Przedmieście Świdnickie.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Trójkąt ma przejść 2022-05-19 12:41:00 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
transformację? Jakiś żart? Transformację niech przechodzą osoby, które wymyślają takie bzdury.