Miedziowe znów górą. Derby dla mistrzyń Polski

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-05-21 17:15 | Zmodyfikowano: 2022-05-21 17:15

Świeżo upieczone mistrzynie Polski oraz brązowe medalistki kończących się rozgrywek stworzyły w hali RCS zacięte i emocjonujące widowisko. 

Od początku swój styl gry narzuciły rywalkom Miedziowe. Zaczęło się od trafienia najlepszej zawodniczki PGNiG Superligi Kobiet, Karoliny Kochaniak-Sali, a po chwili na tablicy wyników było już 4:1 dla Zagłębia. Kobierzyczanki nie dały się jednak stłamsić rywalkom i po dziesięciu minutach rywalizacji wynik brzmiał tylko 5:4 dla miejscowych. W kolejnych minutach to znów mistrzynie Polski dyktowały warunki, dzięki czemu wyszły na pięciobramkowe prowadzenie – 9:4. Ostatnie fragmenty pierwszej części spotkania upłynęły ponownie pod znakiem delikatnej przewagi przyjezdnych. Podopieczne Edyty Majdzińskiej odrobiły część strat i do przerwy było 14:13 dla Zagłębia.

Druga połowa zaczęła się od trafienia Zuzanny Ważnej z koła i mieliśmy remis po 14. Szybko ze skrzydła odpowiedziała Kinga Grzyb i Zagłębie znów było na prowadzeniu. Osiem minut po wznowieniu gry obie drużyny miały na swoim koncie po 15 trafień. Zarówno Zagłębie, jak i KPR skupiły się na defensywie, a między słupkami dobrze spisywały się Monika Maliczkiewicz i po drugiej stronie Barbara Zima. Zmieniał się czas, zmieniał rezultat, ale na tablicy wyników najczęściej pojawiał się remis - kwadrans przed końcem było 18:18. Dwie zdobyte bramki z rzędu pozwoliły Miedziowym złapać oddech i przybliżyć lubinianki do zwycięstwa. KPR jednak nie odpuszczał, bo chociaż w 50. minucie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrywały 22:19, to kilka chwil później było już tylko 22:21. Emocje były do samego do końca, ale ostatecznie trzy punkty zostały w Lubinie. Kobierzyczanki nie zdołały tym samym przełamać hegemonii rywalek zza miedzy w tym sezonie. Czwarte ligowe spotkanie tych drużyn zakończyło się czwartą wygraną Zagłębia. 

Ostatnią szansę na skuteczny rewanż na ekipie z Lubina KPR będzie mieć za tydzień, tym razem w finale PGNiG Pucharu Polski w Gnieźnie, gdzie obie dolnośląskie drużyny zagrają o trofeum. Bedzi to ostatni sportowy akcent sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi Kobiet. 

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 27:24 (14:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Łabuda 4, Grzyb 3, Hartman 3, Górna 2, Miłek, Drabik 1, Galińska 3, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 6, Matieli 1, Noga, Świerżewska, Milojević 1.

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek, Kucharska, Ilnicka, Toczyk 3, Buklarewicz 1, Janas, Wiertelak 2, Kozioł 2, Ważna 2, Ivanović, Despodovska 6, Shupyk 1, Wicik, Macedo 7.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.