Zima zatrzymała byłe koleżanki. Mistrz lepszy od zdobywcy krajowego pucharu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-05 20:15 | Zmodyfikowano: 2022-10-05 20:15
Zima zatrzymała byłe koleżanki. Mistrz lepszy od zdobywcy krajowego pucharu - fot. materiały prasowe/KPR Gminy Kobierzyce

Wynik spotkania otworzyła po indywidualnej akcji Aleksandra Tomczyk. Kobierzyczanki lepiej radziły sobie z rozpracowywaniem obrony rywalek, ale miały problem z kończeniem akcji – trzy razy z rzędu bramkę Zagłębia obiła Zorica Despodovska. Bramkę wyrównującą zdobyła Emilia Galińska (1:1 w 3’). Pierwsze dziesięć minut ostatecznie przebiegło pod dyktando przyjezdnych, które uszczelniły obronę i wyprowadziły trzy skuteczne kontrataki wykończone przez Patricię Matieli i Darię Michalak (2:5 w 11’). Strzelecką niemoc brązowych medalistek poprzedniego sezonu przełamała dopiero Vitoria Macedo, która chwilę później dołożyła jeszcze trafienie z rzutu karnego (4:7 w 16’).

W 21. min czerwoną kartkę za atak na twarz Małgorzaty Buklarewicz otrzymała Joanna Drabik, ale nie wpłynęło to na dalszą grę Miedziowych w obronie – do przerwy mistrzynie kraju straciły tylko dwie bramki. Tylko dwie też rzuciły, a duży wpływ na taki obrót spraw miały bramkarki obu drużyn. Zarówno Beata Kowalczyk, jak i Barbara Zima notowały skuteczne interwencje. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:11 na korzyść Zagłębia.

Po zmianie stron lubinianki powiększyły przewagę za sprawą Adrianny Górnej, która dwukrotnie umieściła piłkę w siatce (10:14 w 36’). Największy problem kobierzyczankom sprawiała jednak niedawna koleżanka z zespołu, Barbara Zima. To dzięki jej interwencjom Miedziowe systematycznie budowały przewagę i na niewiele ponad kwadrans przed końcem prowadziły już sześcioma bramkami (12:18 w 41’). Od tego momentu nieco lepiej w defensywie zaczęły spisywać się podopieczne Edyty Majdzińskiej, a szybsza gra w ataku pozwoliła im na zmniejszenie strat (14:18 w 45’).

W końcówce kibice oglądali jeszcze jeden zryw miejscowych. Kobierzyczanki zdobyły trzy bramki z rzędu (17:21 w 51’), ale nie wystarczyło to do zmiany ostatecznego wyniku. Ostatecznie w derby Dolnego Śląska triumfowały mistrzynie Polski z Lubina, wygrywając z KPR-em 24:20.

Dla ekipy Miedziowych była to czwarta wygrana w czwartym spotkaniu. KPR doznał drugiej porażki w sezonie.

Po spotkaniu tradycyjne wyróżnienia trafiły do bramkarek obu drużyn. Tytuł MVP meczu trafił do Barbary Zimy, a za najlepszą zawodniczkę drużyny z Kobierzyc uznano Beatę Kowalczyk.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 20:24 (8:11)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Kucharska, Tomczyk 2, Buklarewicz 1, Janas 1, Wiertelak 5, Kozioł, Ważna 1, Cygan 2, Despodovska 2, Shupyk 3, Wicik, Macedo 3.

MKS: Zima, Maliczkiewicz – Łabuda, Sustkova 2, Górna 5, Drabik 1, Galińska 5, Michalak 4, Bujnochova, Kochaniak-Sala 3, Machado-Matieli 3, Milojević 1.