Gwiazda ligi i lider mistrza Polski ma zagrać w Hiszpanii

el | Utworzono: 2022-05-29 00:50 | Zmodyfikowano: 2022-05-29 00:50

Trice był kluczowym graczem WKS-u, który w finale Energa Basket Ligi pokonał Legię Warszawa 4-1 i sięgnął w piątek (wygrywając ostatnie spotkanie 90:77), po 20 latach przerwy, po 18. mistrzostwo Polski. Piszący o hiszpańskiej lidze ACB Gerard Sole poinformował na swoim koncie na jednym z portali społecznościowych, że 29-letni Trice ma być kluczowym zawodnikiem UCAM Murcia w sezonie 2022/23, a kontrakt ma zostać wkrótce podpisany.

Amerykański rozgrywający w sezonie zasadniczym miał średnio 17,8 pkt i 7,4 asyst, a w play-off odpowiednio 19,3 i 7,2na mecz.

Trafił do Śląska w październiku, gdy doszło do zmiany szkoleniowca i zespół po Petarze Mijovicu objął znany we Wrocławiu Słoweniec Andrej Urlep, który w piątek cieszył się z szóstego złotego medalu MP.

Trice, absolwent uczelni Michigan State, miał grać w tym sezonie w Australii, ale ze względu na obowiązek szczepień w tym kraju rozwiązał umowę z klubem z antypodów. Wcześniej występował w Europie we Francji, Włoszech i Turcji.

Ten sam dziennikarz stwierdził, że kluby hiszpańskie są zainteresowane pozyskaniem innego czołowego zawodnika mistrza Polski - Aleksandra Dziewy. Reprezentant Polski ma także propozycje gry z Niemiec.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.