Wrocławskie atrakcje dla najmłodszych z okazji ich święta

Ewa Zając, PP | Utworzono: 2022-05-29 08:40 | Zmodyfikowano: 2022-05-29 08:40
Wrocławskie atrakcje dla najmłodszych z okazji ich święta - fot. Patrycja Dzwonkowska/archiwum radiowroclaw.pl
fot. Patrycja Dzwonkowska/archiwum radiowroclaw.pl

Z tej okazji można zobaczyć najciekawsze i najlepsze spektakle dla dzieci i młodzieży, wystawione w ostatnich latach w polskich – i nie tylko – teatrach. Ruszył 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. W ramach wydarzenia zaprezentowanych zostanie 14 różnych spektakli, w tym 11 prapremierowych. O idei przeglądu mówi Maria Wojtyszko, kierowniczka literacka Teatru Lalek:

Impreza potrwa do Dnia Dziecka który przypada w środę. W niedzielę (29.05) zostanie pokazanych pięć spektakli, w tym dwa plenerowe, na które wstęp jest wolny: "Czarownice objaśniają świat" (godz. 13.30 i 15.30) oraz "Kazio Sponge show. Palec pod budkę" (godz. 17.30). Oba przedstawienia w Ogrodzie Staromiejskim obok Teatru Lalek.

Kulminacja wrocławskich wydarzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nastąpi oczywiście 1 czerwca, kiedy miasto zmieni się w królestwo literatury dziecięcej. Tego dnia rozpocznie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. - Zabawy literackie, warsztaty i spotkania z autorami będą odbywać się w dziewięciu filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej - mówi Katarzyna Kabat:

Festiwal Ojce i Dziatki potrwa do przyszłej niedzieli, wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki - fot. Anna Szymańska

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.