LITERATURA w RWK # 33/2022: Justyna Stanisz, Tomasz Duszyński, Kasia Janusik [PODCAST|VIDEO]

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-09-02 10:45 | Zmodyfikowano: 2022-09-02 10:45
LITERATURA w RWK # 33/2022: Justyna Stanisz, Tomasz Duszyński, Kasia Janusik [PODCAST|VIDEO] - LITERATURA w RWK # 33/2022
LITERATURA w RWK # 33/2022

W audycji książkowej RWK gościli:

Justyna Stanisz – dwukrotna laureatka konkursu na opowiadanie kryminalne i uczestniczka warsztatów literackich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Z wykształcenia pielęgniarka i historyk, wrocławianka z wyboru. I to w stolicy Dolnego Śląska rozgrywa się akcja debiutanckiej powieści „Wróciło” (Wydawnictwo BookEdit), w której splatają się losy trzech rodzin, a wzajemne zależności sięgają epidemii ospy z 1963 r. na wciąż toczącej świat pandemii kończąc. Z Autorką rozmawialiśmy o kontekście historycznym książki, zawiłościach antropologii sądowej i planowanej przez nią kryminalnej tetralogii.

 

PODCAST


Tomasz Duszyński – No to już po trylogii (Glatz”, „Glatz. Kraj Pana Boga” i „Glatz. Zamieć”), gdyż... mamy i czwarty „Glatz”, tym razem „Glatz. Goliat” (Wydawnictwo SQN) , do tego pierwszy tom „Fenomena z Warszawy” i zaproszenie na piątą edycję Strzelińskiego Festiwalu Literatury. Laureat literackich "Emocji 2021” czyli Nagrody Radia Kultura wśród wielu znakomitych pisarzy (m.in. Joanna Lamparska, Jakub Ćwiek, Mieczysław Gorzka) będzie gościł także laureatkę Emocji 2022 – Martę Kisiel. Autor opowiedział nam o szczegółach startującego festiwalu, którego jest pomysłodawcą i szefem. Rozmawialiśmy też o jego najnowszych książkach.

 

PODCAST


Kasia Janusik – Mamy już finałową siódemkę tegorocznej Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Rozstrzygnięcie w październiku na wspólnej gali Angelusa i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Z Kasią Janusik rozmawialiśmy o gali, finałowej siódemce i wielu innych jesiennych planach i propozycjach Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy.

 

PODCAST

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.