Komary. Takiej plagi we Wrocławiu nie było od dawna
el
|
4 lata temu, 2022-09-11, 13:32

fot. archiwum radiowroclaw.pl
Po suchych wakacjach pojawiły się ulewy i taki jest efekt. Akcja odkomarzania miała w tym roku podobny zasięg, jak w zeszłym. Odbywała się metodą lotniczą - wzdłuż wrocławskich rzek i metodą naziemną – opryski w parkach i na zieleńcach. Oprócz tego zarybiono 50 zbiorników i po raz pierwszy rozdawano przy różnych miejskich akcjach lawendę - mówi Monika Kaliwoda z Wydziału Środowiska UM:
To bazylia, mięta, kocimiętka czy komarzyca. - Wieczory są nie do wytrzymania - mówią wrocławianie:
W tym roku w akcję odkomarzania włączyły się gminy sąsiadujące z Wrocławiem - Siechnice czy Jelcz - Laskowice. W poniedziałek miasto poinformuje, czy w związku z powakacyjną plagą działania zostaną wzmożone.
Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz
regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Zobacz także
Popularne
Reklama
Polecamy
