Wielki puchar dla Jastrzębskiego Węgla

BT, materiały prasowe | Utworzono: 2022-09-25 18:55
Wielki puchar dla Jastrzębskiego Węgla - fot. Tauron Giganci Siatkówki mat. prasowe
fot. Tauron Giganci Siatkówki mat. prasowe

Maaseik na początku meczu wypracowało sobie dwa-trzy punkty przewagi, ale Jastrzębski Węgiel szybko to odrobił (7:7) i Belgowie poprosili o czas. Nie zdało się to na wiele, bo wicemistrz Polski nie pozwolił już przeciwnikom na wiele. Znów skuteczny był Tomasz Fornal, dobrze rozgrywał jak zawsze Benjamin Toniutti. W efekcie drużyna Marcelo Mendeza wygrała łatwo, lekko i przyjemnie 25:17.

Belgijska drużyna szybko jednak odrobiła lekcje i drugiego seta zaczęła od prowadzenia 5:1. No i w tym momencie znów ruszyło Jastrzębie zdobywając cztery punkty z rzędu przy serwisie Toniuttiego (5:5). Przez pewien czas gra toczyła się punkt za punkt, ale potem Jastrzębie przycisnęło i przed decydującą fazą miało pięć punktów przewagi (20:15). Efektownym atakiem odpowiedział Jolan Cox, a potem błąd popełnili Polacy (20:17). Skuteczny był jednak Rafał Szymura, a seta zakończył asem Dawid Dryja.

Pierwszy punkt na lewym skrzydle atakiem w secie trzecim zdobyli Belgowie. Potem szło równo. Do znakomitej, długiej wymiany doszło przy wyniku 12:11 dla Skry. Bełchatowianie kilka razy próbowali, ale Maaseik dobrze spisywało się w obronie. Akcja skończyła się po autowym ataku Jana Hadravy (11:13). Mendez wziął czas. Mecz się wyrównał. Przy prowadzeniu Belgów 20:19 piłka przechodziła na ich stronę. Na atak zdecydował się Adam Bartos, lecz zrobił to nieczysto, po taśmie i Skra wyrównała. Zamiast 21:19 było 20:20. Kto wie, czy to nie był kluczowy moment meczu... Po chwili mieliśmy już pierwszą piłkę meczową dla Jastrzębia, po efektownym ataku Dryi (24:22). Mecz zakończył zbiciem Tomasz Fornal.

Drugie zwycięstwo 3:0 oznaczało, że - tak jak przed rokiem - olbrzymi puchar TAURON Gigantów Siatkówki powędrował w ręce Jastrzębskiego Węgla. Drugie miejsce dla PGE Skry Bełchatów, która przegrała gorszym bilansem setów (6:0 do 6:1).

Jastrzębski Węgiel - VC Greenyard Maaseik 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)
MVP: Łukasz Wiśniewski

PGE Skra Bełchatów - Knack Volley Roeselare 3:0 (25:20, 25:23, 25:18)
MVP: Lukas Vasina

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.