Sztuki wizualne w RWK 41/2022

Maciek Przestalski | Utworzono: 2022-10-12 11:31 | Zmodyfikowano: 2022-10-12 11:38
Sztuki wizualne w RWK 41/2022 - Fot. Radio Wrocław Kultura
Fot. Radio Wrocław Kultura


Od 14 października do 30 listopada w galerii Mieszkanie Gepperta "To maluję ja!" - kolejna wystawa z cyklu "15% abstrakcji", stanowiącego kontynuację działań fundacji Art Transparent dążących do umieszczenia w szerszym obiegu postaci Hanny Krzetuskiej. Opowiedzieli o niej artystka Anna Kołodziejczyk i kurator Michał Bieniek.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


14 października, w Dzień Nauczyciela, rozpocznie się ekspozycja przygotowana przez dwunastu edukatorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. O "Wiwat Muzeum!", w ramach której zobaczymy dzieła sztuki dawnej, współczesnej i nieprofesjonalnej mówiły Izabela Trembałowicz-Chęć (Gmach Główny), Barbara Przerwa (Pawilon Czterech Kopuł) i Julia Szot (Muzeum Etnograficzne).

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 14 października do 8 stycznia w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA w budynku Galerii Sztuki Współczesnej na terenie Starej Kopalni oglądać będzie można wystawę multimedialną "GRUNT RZECZY", łączącą poezję z obrazem i dźwiękiem. W temat wprowadzili nas Aleksander Najda – poeta (autor wierszy i tomiku), Vasyl Savchenko – grafik (autor grafik i instalacji), Hanna Klepacka – aktorka, performerka (kompozycja, interpretacja wierszy) i Dominik Podsiadły.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.