Chrobry nie zagra w 1/8 finału Pucharu Polski

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-20 19:10
Chrobry nie zagra w 1/8 finału Pucharu Polski  - fot. chrobry-glogow.pl

Po jednym z najlepszych meczów w sezonie – wygranym 4:1 z GKS-em Tychy – w Siedlcach Chrobry rozegrał najsłabsze zawody od startu rozgrywek. Dlatego też już po 25 minutach przegrywał 0:2. Bramki dla Pogoni zdążyli zdobyć w tym czasie Damian Nowak i Cezary Demianiuk.

Spotkanie układało się źle, choć głogowianom trudno odmówić starań o kontaktową bramkę. Swoje szanse mieli jeszcze w tej połowie Jakub Kuzdra, Patryk Kusztal i Michał Michalec. Przy strzale Kuzdry dobrze interweniował bramkarz siedlczan, a uderzenia Kusztala i Michalca były niecelne.

W przerwie trener głogowian Marek Gołębiewski dokonał aż czterech zmian. Na murawę weszli Miłosz Jóźwiak, Robert Mandrysz i dwóch najlepszych strzelców zespołu: Mateusz Bochnak i Sebastian Steblecki. Mimo tego, gościom dalej nie szło. Mateusz Machaj z rzutu wolnego przymierzył niecelnie, chybione było też późniejsze uderzenie Rafała Wolsztyńskiego. Efekt był taki, że to nie Chrobry zbliżył się do Pogoni, a to ona jeszcze bardziej uciekła. W 80. minucie swoją drugą bramkę zdobył Damian Nowak, który podwyższył na 3:0. Na 4:0 mógł Demianiuk, jednak mimo dwóch prób w jednej akcji nie pokonał Damiana Węglarza. Zaraz po tej sytuacji sędzia po konsultacji zdecydował się wrócić do wcześniejszej sytuacji i podyktował rzut karny dla głogowian. Honorowego gola dla Chrobrego strzałem z jedenastego metra, już w 7. minucie w doliczonego czasu, gry zdobył Sebastian Steblecki.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 3:1 (2:0). Awans: Pogoń.

Bramki: 1:0 Damian Nowak (15), Cezary Demianiuk (25), 3:0 Damian Nowak (80), 3:1 Sebastian Steblecki (90+7-karny).

Pogoń: Kowynia – Lewandowski, Włodyka (75 Szuprytowski), Nowak (89 Mucha), Sinior, Bujalski (74 Marcinho), Fiedosewicz, Rutkowski, Demianiuk, Kołoczek, Wicenciak (84 Grochowski).

Chroby: Węglarz – Kuzdra, Michalec, Praznovsky (46 Mandrysz), Bogusz, Mucha, Kusztal (46 Jóźwiak), Wojtyra (46 Steblecki), Machaj (71 Bougaidis), Hanc (46 Bochnak), Wolsztyński.

Żółte kartki – Pogoń Siedlce: Jakub Sinior, Cezary Demianiuk, Tomasz Lewandowski, Kamil Włodyka, Michał Rutkowski. Chrobry Głogów: Mateusz Machaj, Oliver Praznovsky, Patryk Mucha.

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).