Pucharowa przygoda trwa. Chrobry w najlepszej "16" rozgrywek

PP/mkppogonsiedlce.pl | Utworzono: 2018-10-30 21:30 | Zmodyfikowano: 2018-10-30 21:30

W ekipie gospodarzy szansę pokazania swoich umiejętności otrzymali zmiennicy wspierani kilkoma podstawowymi zawodnikami. Inną taktykę przyjął trener Chrobrego Grzegorz Niciński, który desygnował do gry niemal optymalną jedenastkę.

Początek był wyrównany. Siedlczanie w niczym nie ustępowali 1-ligowcowi, potrafili kilka razy przedrzeć się w okolice pola karnego, jednak ich akcjom brakowało finalizacji. W 12. minucie Serhij Napołow minął Adama Pazia, a następnie wyłożył piłkę Konradowi Kaczmarkowi, który nie pomylił się z kilku metrów. Chrobry stwarzał kolejne sytuacje, głównie po błędach środkowych obrońców gospodarzy. W 25. minucie Damian Sędziak idealnie podał do Kaczmarka, który w sytuacji sam na sam po raz drugi pokonał Piotra Smołucha.

W 51 minucie siedlczanie byli bliscy złapania kontaktu. Znakomitą okazję miał Adrian Paluchowski, jednak po znakomitej wrzutce Michała Wrzesińskiego niecelnie główkował z pola bramkowego. Kilka chwil później Damian Mosiejko wywalczył rzut wolny na 17. metrze przed bramką Mateusza Abramowicza. Do piłki podszedł Pazio, ale zamiast do bramki trafił w rywala. Kolejną okazję w ekipie gospodarzy zmarnował Paweł Garyga, który w 86. minucie ostemplował słupek. W ostatniej akcji meczu Pazio zdobył honorowego gola z rzutu karnego.

1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski: Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 1:2 (0:2). Awans: Chrobry.

Bramki: 0:1 Konrad Kaczmarek (12), 0:2 Konrad Kaczmarek (25), 1:2 Adam Pazio (90+3-karny).

Żółte kartki – Pogoń Siedlce: Armin Pjetrovic, Sebastian Pociecha, Damian Mosiejko, Bartosz Wiktoruk;
Chrobry Głogów: Oskar Repka, Jarosław Ratajczak.

Pogoń: Piotr Smołuch - Adam Pazio, Armin Pjetrović, Szymon Przystalski, Adam Mójta (78 Paweł Garyga) - Michał Wrzesiński, Piotr Marciniec (46 Bartosz Wiktoruk), Damian Mosiejko, Andrzej Rybski (57 Dominik Barciak), Sebastian Pociecha - Adrian Paluchowski.

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Przemysław Stolc, Oskar Repka, Marek Wasiluk, Jarosław Ratajczak - Rafał Maćkowski (46 Jakub Bach), Szymon Drewniak, Łukasz Zejdler, Damian Sędziak (62 Michał Borecki), Serhij Napołow - Konrad Kaczmarek (72 Przemysław Trytko).