Duże dofinansowania dla strażaków z Dolnego Śląska

Bartosz Szarafin, JD | Utworzono: 2022-11-10 10:09 | Zmodyfikowano: 2022-11-10 10:20
Duże dofinansowania dla strażaków z Dolnego Śląska - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin
Duże dofinansowania dla strażaków z Dolnego Śląska - 0
Duże dofinansowania dla strażaków z Dolnego Śląska - 1
Duże dofinansowania dla strażaków z Dolnego Śląska - 2

- Pieniądze mogą przeznaczyć na sprzęt strażacki - mówi Radiu Wrocław Łukasz Kasztelowicz, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wolnej:

- O konkretne wsparcie na dany cel jednostki składały wnioski. Dla OSP liczy się każde wsparcie, które pozwoli się doposażyć - mówią Tomasz Radzik z OSP Mieroszów i Michał Mielczarek z OSP Sokołowsko.

Od 10 do 20 tysięcy złotcyh - to wysokość promes. Druhowie w ramach programu "Sprzęt dla OSP - mały strażak" - mogli wnioskować o wsparcie na doposażenie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Dziś OSP jest ważnym partnerem dla Państwowej Straży Pożarnej - mówi komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, starszy brygadier Krzysztof Szyszka:

Przykładowo OSP Mieroszów jest pierwsze na miejscu zdarzeń na terenie swojej gminy, bowiem jednostka Państwowa musi pokonać co najmniej 20 minut drogi z Wałbrzycha by dojechać na miejsce.

W minionych miesiącach wiele OSP w ramach pomocy przekazywało część sprzętu jednostkom z Ukrainy. Dofinansowanie ma im pozwolić odkupić urządzenia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.