Piąta w sezonie wygrana koszykarek z Polkowic

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2022-11-19 21:30 | Zmodyfikowano: 2022-11-19 21:30
Piąta w sezonie wygrana koszykarek z Polkowic   - fot. BC Polkowice

Polkowiczanki, były faworytkami, ale pierwsza kwarta nie układała się po myśli ekipy trenera Karola Kowalewskiego. Pomarańczowe nie potrafiły zbudować przewagi i po 10 minutach na tablicy wyników był remis 15:15.

Mistrzynie Polski na właściwe obroty weszły dopiero w drugiej odsłonie. Sygnał dała trafieniem za 3 Klaudia Gertchen, a potem nastąpiła świetna seria Zali Friskovec. Po kolejnym trafieniu Słowenki w 15. minucie było już 31:17 dla BC.

Po zmianie stron w ekipie miejscowych znów nastąpił krótki przestój w grze  i w 23. minucie sosnowiczanki po trafieniu Miroslavy Mistinovej przegrywały tylko 39:42. Odpowiedź drużyny trenera Kowalewskiego nadeszła jednak w odpowiednim momencie. Kolejne 5 minut zakończyło się wynikiem 21:2 dla BC i na niespełna 12 minut przy rezultacie 63:41 dla polkowiczanek losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte.

Ostatnia, już znacznie bardziej wyrównana kwarta, nic w tej kwestii nie zmieniła i zespół z Dolnego Śląska mógł świętować czwartą wygraną w sezonie. Oprócz najskuteczniejszej w BC - Zali Friskovec walnie przyczyniła się do niej Stephanie Mavunga, która zanotowała kolejne double-double w tym sezonie (12 punktów i 14 zbiórek).

Teraz w ekstraklasie nastąpi reprezentacyjna przerwa. Koszykarki do gry o ligowe punkty wrócą na początku grudnia.

BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 76:58 (15:15, 24:13, 24:16, 13:14)

BC Polkowice: Zala Friskovec 20, Weronika Telenga 12, Stephanie Mavunga 12, Yvonne Turner 8, Sasa Cado 6, Artemis Spanou 5, Bożena Puter 5, Weronika Gajda 4, Klaudia Gertchen 3, Liliana Banaszak 1, Julia Piestrzyńska 0;

Zagłębie Sosnowiec: Batabe Zempare 17, Jessica January 14, Quinn Urbaniak-Dornstauder 13, Miroslava Mistinova 5, Aleksandra Wojtala 5, Karolina Zusiak 2, Klaudia Wnorowska 2, Sylwia Wojtylas 0, Alicja Jarząb 0, Łucja Grzenkowicz 0.