Polkowiczanki wygrywają. Już po raz ósmy z rzędu

inf. prasowa/PP/Robert Radczak | Utworzono: 2023-12-09 21:30 | Zmodyfikowano: 2023-12-09 21:30
Polkowiczanki wygrywają. Już po raz ósmy z rzędu - fot. Robert Radczak

Pierwsza kwarta należała do koszykarek z Polkowic, które zakończyły ją 12-punktową przewagą. Druga odsłona jednak najsłabszym fragmentem meczu w wykonaniu wicemistrzyń Polski. Zawodniczki BC pozwoliły rywalkom odrobić straty i wyjść na chwilowe prowadzenie. Tuz przed zejściem do szatni, dzięki udanym rzutom Dragany Stankowić, podopieczne Karola Kowalewskiego odzyskały inicjatywę i na koniec drugiej kwarty wynik prowadziły ponownie 42:39.

Po zmianie stron zawodniczki KGHM BC nie pozostawiły już złudzeń rywalkom z Sosnowca. Faworytki seryjnie zdobywały punkty i sukcesywnie zwiększały dystans. Ostatecznie zespół z Dolnego Śląska wygrał aż 27 punktami, a trener BC Karol Kowalewski tak w pomeczowej wypowiedzi skomentował m.in. słabszą drugą część spotkania w wykonaniu jego drużyny:

KGHM BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 88:61 (25:13, 17:26, 28:16, 18:6)

KGHM BC: Brianna Fraser 14, Stephanie Mavunga 12, Dragana Stankovic 12, Liliana Banaszak 10, Klaudia Gertchen 8, Julia Piestrzyńska 7, Zala Friskovec 7, Brittney Sykes 6, Emilia Kośla 5, Weronika Gajda 5, Zuzanna Kulińska 2, Wiktoria Zasada 0;

Zagłębie: Jessica January 14, Batabe Zempare 12, Zoe Wadoux 10, Klaudia Wnorowska 8, Quinn Urbaniak-Dornstauder 8, Marzena Marciniak 4, Aleksandra Wojtala 3, Alicja Jarząb 2.