Kobierzyczanki w najlepszej szesnastce EHF Cup

Piotr Pietraszek, PAP/media klubowe | Utworzono: 2022-12-10 19:40 | Zmodyfikowano: 2022-12-10 19:40
Kobierzyczanki w najlepszej szesnastce EHF Cup - fot. KPR Gminy Kobierzyce

KPR do Grecji poleciał z trzybramkową zaliczką, ale wystarczyło dziesięć minut, aby PAOK odrobił straty (6:3). To był jednak jedyny fragment spotkania, kiedy polski zespół nie panował nad wydarzeniami na boisku. Kolejne trzy skuteczne akcje należały do ekipy Dolnego Śląska i na tablicy wyników pojawił się remis 6:6.

Kolejne fragmenty były wyrównane aż do stanu 10:9. Zegar wskazywał 20. minutę spotkania. W ciągu kolejnych 60 sekund podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej wyprowadziły dwa ataki, które na gole zamieniły Natalia Janas i Alona Szupyk. KPR wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do samego końca.

Greczynki starały się walczyć do samego końca i udało im się w drugiej połowie zmniejszyć straty do jednego gola (18:19). Kilka chwil później mogły doprowadzić do remisu, ale Dias Ribeiro nie wykorzystała szansy, a w odpowiedzi trafiła Mariola Wiertelak.

W samej końcówce PAOK ponownie zbliżył się do KPR (23:24) i trenerka Majdzińska poprosiła o przerwę. Do końca pozostawało niewiele ponad pięć minut. Po wznowieniu gry najpierw do siatki trafiła Małgorzata Buklarewicz, a następnie Wiertelak i losy dwumeczu były praktycznie rozstrzygnięte. KPR prowadził 26:23 i w dwumeczu miał sześć goli przewagi - PAOK nie był już w stanie tej straty odrobić.

Po spotkaniu Majdzińska chwaliła swój zespół. - To były bardzo dobre zawody w naszym wykonaniu. W moim odczuciu to był dużo lepszy mecz niż pierwsze starcie w Kobierzycach. Dziewczyny świetnie zrealizowały wszystkie założenia taktyczne, zarówno w obronie, jak i w ataku. W ofensywie w zasadzie każda z zawodniczek dobrze się zaprezentowała. Cieszę się, że grając swój pierwszy pucharowy mecz na wyjeździe, wytrzymałyśmy to emocjonalnie – podsumowała spotkanie trenerka KPR.

PAOK Saloniki - KPR Gminy Kobierzyce 23:28 (13:17)

Pierwszy mecz: 26:23 dla KPR. Awans: KPR Kobierzyce.

KPR Gminy Kobierzyce: Patrycja Chojnacka, Beata Kowalczyk – Mariola Wiertelak 6, Alona Szupyk 5, Aleksandra Olek 4, Małgorzata Buklarewicz 3, Natalia Janas 3, Vitoria Macedo 3, Karolina Wicik 2, Aleksandra Tomczyk 2, Patrycja Kozioł 0, Zorica Despodovska 0.

PAOK: Tsiknaki, Kaprinioti – Chatziparasidou 3, Sevdili 4, Vrancic , Gomes Barbosa, Zeneli 1, Borizovska 2, Grbavcevic 6, Dias Ribeiro 1, Burrato Bocardo 6, Mavrosavvidou, Christoforis, Samolada, Amvrosiadou.