Siatkarze Cuprum wygrali ostatni domowy mecz w tym roku

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-12-15 20:32
Siatkarze Cuprum wygrali ostatni domowy mecz w tym roku - fot. ks.cuprum.pl
fot. ks.cuprum.pl

Gospodarze weszli w to spotkanie bardzo pewni siebie. Już od pierwszych piłek pokazali, że grają o komplet punktów. W ataku szalał Adam Lorenc, który tylko w pierwszym secie skończył 7 na 10 ataków. Świetnie też spisywała się w obrona, co pozwalało zdobywać punkty w kontrataku (16:10). Obydwaj libero Kamil Szymura i Maciej Sas dobrze asekurowali, a akcje kończyli skrzydłowi. Bielszczanie nie byli w stanie zatrzymać gospodarzy, którzy wygrali 25:16.

Po przerwie Cuprum także szybko zbudowało niewielką przewagę 4:1, głównie za sprawą dobrego bloku. Tym razem jednak przyjezdni nie pozwolili przejąć kontroli nad grą i odrabiali straty aż zbliżyli się do lubinian na jedno oczko (6:5). Od tego momentu gra stała się bardziej zacięta. Mocne ataki padały z obu stron. Dla gospodarzy punktował Wojciech Ferens i Adam Lorenc, a po przeciwnej atakujący Jake Hanes. W końcówce stan się wyrównał (20:20), ale kilka akcji później Cuprum mogło się cieszyć ze zwycięstwa i prowadzenia 2:0.

W trzecim secie bielszczanie odzyskali wigor i się postawili (11:7). Poprawili swoją skuteczność w przyjęciu i w ataku, przejęli inicjatywę w secie i twardo utrzymywali zbudowane na początku kilkupunktowe prowadzenie. 

Ostatnia partia była najbardziej zacięta, zespoły szły łeb w łeb, grały punkt za punkt do stanu 11:11. Wtedy za sprawą skrzydłowych Cuprum odskoczyło na dwa punkty przewagi (13:11). Choć bielszczanie cały czas trzymali się blisko, nie zdołali odwrócić losów spotkania. Lubinianie systematycznie dodawali po punkcie do wyniku (20:16). Seta zakończył udany atak Adama Lorenca, który przebił się przez podwójny blok!

MVP: Adam Lorenc

Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:20)

Cuprum: Ferens (14), Lorenc (23), M’Baye (3), Pietraszko (9), Pająk (6), Kovalov (15), Szymura (L), Sas (L) oraz Kubicki (1), Kapica (3), Czerny.

BBTS: Woch, Siek (5), Cupković (2), Formela (8), Hanes (27), Pujol (6), Fijałek (L), Teklak (L) oraz Zawalski, Gergye (8), Hunek (3), Sinoski (1)

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.