Joanna Drabik przedłużyła umowę z Zagłębiem Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-12-20 18:00 | Zmodyfikowano: 2022-12-20 18:00
Joanna Drabik przedłużyła umowę z Zagłębiem Lubin - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Joanna Drabik do Lubina trafiła z węgierskiego Siofok. Wcześniej również związana była z klubem z Lublina, a pierwsze sportowe kroki stawiała w Kielcach. 29-letnia obrotowa, w obecnym sezonie dla Zagłębia Lubin zdobyła 22 bramki.

Drabik jest jedną z najlepszych zawodniczek na swojej pozycji. Z Zagłębiem zdobyła dwa mistrzostwa Polski, Puchar Polski a także wystąpiła w rozgrywkach grupowych EHF Ligi Europejskiej. Joanna Drabik w swoim pierwszym sezonie w barwach Miedziowych została wyróżniona indywidualnie „Gladiatorem” za najlepszą obrotową, a w drugim za najlepszego obrońcę PGNiG Superligi Kobiet.

Czas spędzony w Lubinie to dla mnie całkiem udane lata. Zdobycie podwójnego Mistrzostwa Polski, jak również Pucharu Polski to zdecydowanie sportowo cel, który przed przyjściem sobie wymarzyłam i został osiągnięty. Oczywiście to gra zespołowa, więc bez ciężkiej pracy całego zespołu byłby nie do zrealizowania. Z mojej perspektywy to dobra decyzja, że zostaje na kolejne lata w Zagłębiu, ponieważ z sezonu na sezon stajemy się coraz bardziej dojrzałym zespołem. Przed nami kolejne cele i wyzwania. Mam nadzieje na powtórzenie mistrzostwa Polski i odzyskanie Pucharu, ale również marzą mi się rozgrywki europejskie i zdobycie Europejskiego Pucharu z polska drużyną – mówi kapitan Zagłębia Lubin.

Joanna Drabik nowym kontraktem związała się a aktualnym Mistrzem Polski do 2026 roku. Wcześniej kontrakt z Zagłębiem przedłużyła Karolina Kochaniak-Sala. Rozgrywająca podpisała nową umowę do 2025 roku.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.