Dwie bramki straty przed rewanżem

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-01-07 18:53
Dwie bramki straty przed rewanżem - fot. kprkobierzyce.pl

Wynik spotkania otworzyła Aleksandra Olek, a tuż po niej piłkę w siatce umieściła Mariola Wiertelak (2-0 w 2’). Początkowo przyjezdne popełniały proste błędy, ale szybko wróciły na właściwe tory i to one wyszły na prowadzenie (3-4 w 8’). Kobierzyczanki długo budowały swoje akcje i dochodziły do sytuacji rzutowych, ale miały problem z ich wykorzystywaniem. Przewagę odzyskały po trzecim trafieniu Olek, a kiedy kolejną bramkę ze skrzydła dołożyła Wiertelak, o czas poprosił trener MKS-u, Peter Kostka (8-6 w 18’).

Chwila rozmowy z zespołem pozwoliła na odrobienie strat – do wyrównania doprowadziła Anastasija Krivokapic (8-8 w 19’). Słowaczki mądrzej rozegrały końcówkę pierwszej połowy i do szatni schodziły z zaliczką dwóch trafień (9-11).

Po zmianie stron lepiej rozpoczęły przyjezdne, które dzięki przyspieszeniu gry w ofensywie zdobyły dwie bramki z rzędu i podwyższyły prowadzenie do czterech trafień (9-13 w 32’). Podopieczne Edyty Majdzińskiej mogły przy tym liczyć na pomoc Beaty Kowalczyk, której interwencje nie pozwalały na więcej strat. Z jeszcze lepszej strony spisywała się między słupkami MKS-u brazylijska zawodniczka Naira Morgana Mendes De Almeida (10-14 w 35’). Niska skuteczność utrudniała polskiej drużynie zmniejszanie dystansu do rywalek przez blisko dziesięć minut drugiej połowy.

Później Kobierki nieco poprawiły swoją postawę na boisku, a bramkę kontaktową zdobyła Wiertelak (15-16 w 41’). Był to jednak chwilowy zryw, gdyż słowacki zespół ponownie odskoczył, wychodząc na najwyższe, pięciobramkowe prowadzenie (16-21 w 49’). Najwięcej kłopotów defensywie KPR-u sprawiał duet Wollingerová- Dvoršcáková (18-22 w 54’). MKS nie wypuścił zwycięstwa z rąk i przed sobotnim rewanżem ma dwa trafienia zaliczki.

Rewanż odbędzie się 14 stycznia o godz. 18 na terenie rywalek.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS IUVENTA Michalovce 20-22 (9-11)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 4, Kucharska, Tomczyk 1, Buklarewicz, Wiertelak 7, Kozioł 1, Cygan, Despodovska 2, Shupyk 2, Wicik 2, Macedo 1.
Karne: 2/2

MKS: Yablonska-Bobal, Mendes de Almeida – Dvoršcáková 5, Polievková, Štefaniková 4, Dmytrenko, Popovcová 2, Soskyda, Lukácová, Kohuch, Borysevych, Wollingerová 5, Kompaniiets 2, Klucková 1, Krivokapic 3