Sztuki wizualne w RWK #2/2023

Maciek Przestalski | Utworzono: 2023-01-10 18:31 | Zmodyfikowano: 2023-01-10 18:39
Sztuki wizualne w RWK #2/2023 - Fot. Radio Wrocław Kultura
Fot. Radio Wrocław Kultura


W piątek 13 stycznia o 18:00 w Galerii Magiel, na rogu ulic Przestrzennej i Wapiennej, rozpocznie się wystawa prac Rune One czyli Pawła Janczarka - w czasie wolnym taty, grafika, writera, niedoszłego architekta, modelarza i kolekcjonera, współtwórcy wrocławskiego studia Juice. Na "Piątek 13" zaproszał Maciej Janus.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Na dwie nowe wystawy zaprasza Centrum Kultury Agora. W czwartek 12 stycznia o 19:00 rozpocznie się "Cicibej Udududu. Ptaki Miejskie" - wystawa malarstwa Moniki Kargol, która poprzez abstrakcyjne przedstawienie kolorów nawiązuje do dźwięków wydawanych przez ptaki. W piątek 13 stycznia o 18:00 ruszy wystawa zbiorowa Aleksandry Cieślikowskiej, Ewy Drankowskiej, Dominiki Rząsy i Bartka Roguli pod tytułem "Licencja na malowanie". Zobaczymy na niej transpozycje motywów twórczości Davida Hockneya, Andy Warhola, Pieta Mondriana, czy reinterpretacje twórczości projektowo-architektonicznej Bauhausu. Odwiedzili nas Monika Kargol, Marta Nokieslska i Bartek Rogula.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 12 stycznia do 16 lutego w galerii Miejsce Przy Miejscu 14 przy placu Strzeleckim 14 potrwa eskpozycja "Stefania Gurdowa. Klisze przechowuje się", w ramach której pokazane zostanie skarb odkryty 26 lat temu na strychu w Dębicy. 1200 szklanych negatywów, a na każdym z nich dwa zdjęcia, portrety. Wykonane między wielkimi wojnami, wszystkie opisują świat, który już dawno zniknął, stając się ledwie powidokiem jego wspomnienia. Temat przybliżył kurator Andrzej Kramarz.


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.