1,5 mln zł na realizację działań na rzecz osób starszych

JD, PAP | Utworzono: 2023-01-13 09:42
1,5 mln zł na realizację działań na rzecz osób starszych - zdjęcie ilustracyjne fot. pixababy
zdjęcie ilustracyjne fot. pixababy

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiek powoduje pewne ograniczenia, dlatego podejmujemy działania, które odpowiadają na potrzeby osób starszych. Chcemy ułatwić seniorom aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie” – powiedział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Maksymalna kwota sfinansowania pojedynczego zadania może wynieść do 200 tys. zł. W ramach konkursu realizowane będą zadania z zakresu usług asystenckich, czyli wsparcia seniorów w wykonywaniu codziennych czynności.

„Przykładami takich działań może być pomoc w przemieszczaniu się do lekarza, punktów usługowych i innych miejsc publicznych oraz asysta w tych miejscach. Wsparcie w spędzaniu czasu wolnego, podczas zajęć kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i turystycznych” – wyjaśniono.

Działania te – jak podano – mogą mieć również formę opieki wytchnieniowej, czyli czasowej usługi opiekuńczej nad osobą niesamodzielną, świadczonej w zastępstwie za osobę, która na co dzień sprawuje opiekę. W tym czasie opiekun może załatwić sprawy dnia codziennego lub po prostu odpocząć.

Adresatami konkursu są organizacje pozarządowe i podmioty, które prowadzą działalność statutową na rzecz seniorów lub osób z niepełnosprawnościami, w szczególności związanych z wiekiem.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.