170 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa na projekty turystyczne

PAP,mk | Utworzono: 2021-07-18 11:44
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

Władze Dolnego Śląska podkreślają, że rozstrzygnięty niedawno konkurs, to kolejne w tym roku wsparcie turystyki z budżetu województwa. Jak podano, poprzednie dotacje – łącznie 150 tys. zł – przekazano na dolnośląskie szlaki turystyczne; oraz (133 tys. zł) na wydarzenia związane z turystyką, które z powodu pandemii realizowano online.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko podkreślił, że czas pandemii mocno ograniczył aktywność związaną z turystyką. „Turystyka jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Dolnego Śląska. Liczę na to, że przekazywane przez nas wsparcie finansowe umożliwi realizację ciekawych inicjatyw i pomoże w wykorzystaniu potencjału naszego pięknego regionu” - powiedziała Macko.

Największą dotację – 30 tys. zł – otrzymał projekt „Edukacja dolnośląskich kadr podczas Kongresu Turystyki Społecznej, Sudety 2021” realizowany przez Fundację Symbioza. 18 tys. zł otrzymała Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska na realizację przedsięwzięcia „Odlotowa Aglomeracja Wałbrzyska - wspólne podróże w naturze i kulturze”.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama