Sztuki wizualne w RWK #3/2023

Maciek Przestalski | Utworzono: 2023-01-18 11:39 | Zmodyfikowano: 2023-01-18 15:40
Sztuki wizualne w RWK #3/2023 - Fot. RWK
Fot. RWK


Od 17 stycznia do 2 lutego w Galerii Entropia oglądać można wystawę "Współczesne mitologie", której autor Jules Collet jest z zamiłowania podróżnikiem oczarowanym sztuką minionych epok i odmiennych kultur, kolekcjonerem porzuconych obiektów i zabawek. Opowiedzieli o niej kuratorki Alicja Jodko i Patrycja Mastej i Jules Collet.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 20 stycznia do 28 lutego w holu głównym Centrum Technologii Audiowizualnych potrwa wystawa "Filmoteka Polska 1954-69" z cyklu "Obiekty". Zaprezentowane w jej ramach prace, wykonane zostały techniką asamblażu i nawiązują do filmów zrealizowanych we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Posłuchaj rozmowy z jej autorem profesorem Wojciechem Kaniowskim.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W sobotę 21 stycznia o 19:00 Kościół Nihilistów zaprasza do Sali Lustrzanej Pałacu Schaffgotschów przy Kościuszki 34. W ramach "FIDELIO " zobaczmy malarstwo Justyny Baśnik, Pawła Baśnika, Jędrzeja Bieńki, Veroniki Hapchenko, Julii Kowalskiej, Nikity Krzyżanowskiej, Macieja NowackiegoJędrzeja Sierpińskiego i Łukasza Stokłosy, odbędzie się pokaz mody No Przesada, a za muzykę odpowiadał będzie Der Slapstick Tod. Obwiązuje czarny strój i maska wenecka.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl .

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.