Wicelider rozgrywek za mocny dla siatkarek z Wrocławia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2023-01-22 21:45
Wicelider rozgrywek za mocny dla siatkarek z Wrocławia - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

Mimo dobrej ostatnio postawy i awansu na 6. miejsce w tabeli drużyna z Wrocławia nie była faworytem w starciu wicemistrzem kraju i aktualnym wiceliderem rozgrywek. Tym bardziej, że w pierwszym spotkaniu w hali Orbita zespół z Podkarpacia gładko zwyciężył 3:0. 

Rewanż rozpoczął się jednak bardzo obiecująco dla ekipy trenera Michala Maska. Volley mocno postawił się faworyzowanym rzeszowiankom. Najpierw gra toczyła się punkt za punkt, a potem wrocławianki, głównie za sprawą świetnych zagrań Julii Szczurowskiej i Regiane Bidias zaczęły budować przewagę. Przyjezdne prowadziły 15:12, a chwilę później - po bloku Dominiki Witowskiej - już 19:14. Czas, o który poprosił szkoleniowiec Developresu, zakończył dobrą passę wrocławianek. Po powrocie na parkiet podopieczne trenera Stephana Antigi zdobyły 7 punktów z rzędu i odzyskały inicjatywę (21:19). Potem obie drużyny znów zdobywały punkty na zmianę. Skuteczny blok Izabelli Rapacz na Bidias dał wygraną zespołowi z Podkarpacia w inauguracyjnej partii 25:23. 

W dwóch kolejnych setach nie było już większych emocji. Siatkarki Developresu zdecydowanie dominowały na boisku. Pomagała im w tym świetna skuteczność w ataku Weronika Centki, do której finalnie trafił tytuł MVP spotkania. 

W drugim secie zespól trenera Antigi wygrał 25:16, a w trzecim pozwolił wrocławiankom na zdobycie zaledwie 13 punktów. 

Developres Rzeszów - Volley Wrocław 3:0 (25:23, 25:16, 25:13)

Developres Rzeszów: Anna Obiała, Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Ann Kalandadze, Weronika Szlagowska - Aleksandra Szczygłowska (libero) - Jelena Blagojevic, Izabella Rapacz, Julia Bińczycka;

Volley Wrocław: Julia Szczurowska, Regiane Bidias, Joanna Pacak, Lucie Muhlsteinova, Dominika Witowska, Anna Bączyńska - Magdalena Saad (libero) - Adrianna Szady, Barbara Cembrzyńska, Zuzanna Kamińska, Julia Stancelewska.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.