IMGW: w tym tygodniu będzie pochmurno, ale trochę cieplej

GN, PAP | Utworzono: 2023-02-13 10:39
IMGW: w tym tygodniu będzie pochmurno, ale trochę cieplej - fot. RW
fot. RW

W poniedziałek przeważać będzie duże zachmurzenie, a większe przejaśnienia i rozpogodzenia wystąpią głównie na północnym zachodzie oraz w obszarach podgórskich i Karpatach. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, jedynie na południowym wschodzie deszczu ze śniegiem, a w Bieszczadach śniegu. Najchłodniej będzie na Podhalu oraz południowym wschodzie – ok. 2 st.C., a najcieplej na Nizinie Szczecińskiej ok. 9 st.C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, okresami porywisty, tylko nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

We wtorek najwięcej słońca pojawi się nadal wysoko w Karpatach, a na pozostałym obszarze kraju będzie na ogół pochmurno. Przejaśnienia możliwe są na północy. W południowo-wschodniej Polsce miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, a na obszarach podgórskich i w Karpatach deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W dzień najchłodniej będzie na południowym wschodzie, ok. minus 1 st.C., a najcieplej na zachodzie kraju do 6 st.C., a na Dolnym Śląsku do 7 st.C. Słaby i umiarkowany wiatr wiał będzie z północnego zachodu i zachodu.

Środa na południu kraju będzie pogodna, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Na północy może padać słaby deszcz lub mżawka. W nocy mróz tylko na wschodzie, temperatura wyniesie ok. minus 1 st.C. oraz na Podhalu - ok. minus 8 st.C. W dzień najchłodniej będzie na Podhalu ok. 2 st.C. oraz na wschodzie ok. 5 st.C., a na zachodzie do 11 st.C.

W czwartek najlepsza pogoda będzie na południu, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie i północy miejscami wystąpią opady deszczu. Noc najchłodniejsza będzie na Podhalu, gdzie temperatura spadnie do minus 7 st.C., na wschodzie będzie minus 2 st.C., w centrum ok. 0 st.C. W dzień najcieplej będzie na Dolnym Śląsku do 10 st.C., a najchłodniej na wschodzie i Podhalu ok. 3 st.C.

W piątek będzie pochmurno i więcej opadów deszczu, a w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy mróz będzie tylko na Podhalu ok. minus 4 st.C. W dzień w całym kraju temperatura powietrza wyniesie powyżej 0 st.C. Najchłodniej będzie na południowym wschodzie ok. 2 st.C., najcieplej na zachodzie ok. 9 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na zachodzie i nad morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Weekend przyniesie zróżnicowaną aurę, silny i porywisty wiatr, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W sobotę w całym kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Nie można wykluczyć, że miejscami opady będą intensywne.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 st.C. na wschodzie do 7-8 st.C. na zachodzie. Odczucie ciepła obniżać będzie umiarkowany i dość silny, a nad morzem również silny wiatr wiejący z południowego zachodu i zachodni. Na południu i w centrum kraju porywy wiatru osiągać będą do 70 km/h, natomiast na północy i nad morzem nawet do 85 km/h.

W niedzielę wiatr nieco osłabnie, ale nadal w porywach osiągać będzie do 60 km/h. W dalszym ciągu będzie pochmurno z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem, a na północy śniegu. Na północnym wschodzie w najcieplejszym momencie dnia ok. 2 st.C., w centrum do 5 st.C., na zachodzie ok. 8 st.C.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.