Literatura #10/2023: Matylda Gerber, Aldona Szczygieł, Paweł Zapała

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-03-15 10:00 | Zmodyfikowano: 2023-03-15 10:00
Literatura #10/2023: Matylda Gerber, Aldona Szczygieł, Paweł Zapała - Literatura #10/2023
Literatura #10/2023

W audycji książkowej RWK gościli:

Matylda Gerber – przede wszystkim kojarzymy ją z wcieleń muzycznych, w końcu jej kompozycje, wirtuozerię znamy z płyt i koncertów sneaky jesus i  Śliny. Ale niedawna laureatka dorocznego plebiscytu Jazz Forum (kategorii Muzyk – Nowa Nadzieja) oprócz doktoratu z nauk społecznych, żywo interesuje się i zawodowo para interdyscyplinarnymi badaniami intuicji. Rozmawialiśmy o tzw. szóstym zmyśle, jego zgłębianiu metodami naukowymi i tym jak przełożyły się one na książkę „Intuicja. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu”.

 

PODCAST


Aldona Szczygieł – kulturoznawca, pedagog, fotograf dziecięcy. Miłośniczka magicznych miejsc, pięknych wnętrz i czekolady. Autorka bloga lifestylowo-fotograficznego. Rozmawialiśmy o jej debiutanckiej powieści „Ostatnie zdjęcie” poruszającej temat Alzheimera – choroby przez dzieci nierozumianej, która jednak często dotyka ich bliskich.

PODCAST


Paweł Zapała – bibliotekarz, którego na co dzień spotkamy w Mediatece, ale i nie tylko tam, w końcu jest jednym z gospodarzy vloga „Z Mediateki”. Rozmawialiśmy przede wszystkim o wydarzeniach, które w najbliższym czasie będą mieć miejsce w filii nr 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu: RPG w Mediatece (18 marca) oraz spotkaniu autorskim w ramach Kryminalnego wieczoru w Mediatece.

 

PODCAST

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.