RWK: The Last of Us i Oscary

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2023-03-17 01:57 | Zmodyfikowano: 2023-03-17 01:57
RWK: The Last of Us i Oscary - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Na początek repertuar. Od dzisiaj w kinach przedstawiciel DC, czyli superbohater w lżejszym tonie "Shazam: Gniew Bogów". W repertuarze również "Syn" Floriana Zellera, czyli druga po "Ojcu" filmowa wersja sztuki Zellera. Na razie nie wiadomo czy ostatnia odsłona "Matka" zostanie sfilmowana.

16.30 Mateusz Rot z bloga WatchingClosely. Porozmawiamy o Oscarach, zarówno o samej gali, monologu prowadzącego i przemowach tych, którzy nagrody odebrali. O kondycji Oscarów, a także studiów filmowych i streamingowych.

17.00 Dr Adam Flamma groznawca z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Jaka jest różnica pomiędzy adaptacją gry, a serialem, który korzysta z jej motywów. Czy "The Last of Us" to tylko udana adaptacja, czy pełnoprawne, osobne dzieło kultury. Kogo zawiódł finał, a także jak to wszystko ma się do nadchodzących sezonów, których historia ukryta jest w drugiej części gry.

18.00 Na Netflixie dostępny jest już 2. sezon serialu "Cień i kość". Serial powstał na podstawie książek Leigh Bardugo, osadzonych w uniwersum Grishów. Magowie zmierzą się z fałdą, mrokiem w postaci wielkiego muru dzielącego kontynent.

Zapraszam - Krzysztof Majewski

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.