RWK: Millennium Docs Against Gravity i Afrykamera

Krzysztof Majewski, Miłosława Bożek | Utworzono: 2024-03-22 12:51 | Zmodyfikowano: 2024-03-22 12:52
RWK: Millennium Docs Against Gravity i Afrykamera - Fot MDAG
Fot MDAG

16.00 

W dniach 22-24 marca odbędzie się Przegląd Kina Afrykańskiego AfryKamera. Tegoroczna edycja pokazuje perspektywę kobiet i ich odważne opinie o otaczającym świecie. W programie sześć wyselekcjonowanych filmów, którym towarzyszyć będzie szereg wydarzeń towarzyszących: wystawy, koncerty, dyskusje oraz coś dla najmłodszych. Na festiwal zaprosi Iwona Frydryszak.

16.30

Sprawdzamy repertuar kin. 

17.00

Recenzujemy bijatykę "Road Hasue". 

17.30 

Millennium Docs Against GravityHasło 21. edycji MDAG brzmi „W relacji ze światem" i – jak mówi Karol Piekarczyk, dyrektor artystyczny festiwalu – „nawiązuje bezpośrednio do tematów podejmowanych przez filmy, które znalazły się w programie wydarzenia. To także ukłon w stronę niezwykłej pracy twórczyń i twórców, którzy ukazują nam otaczającą nas rzeczywistość, ale również do magicznej więzi, jaka wytwarza się na sali kinowej. W ślad za hasłem w tym roku skupiamy się na relacjach międzyludzkich i pokazujemy bezgraniczną złożoność naszej natury. Festiwal w maju, zaprosi Joanna Panciuchin.

18.00 

Serial. W czwartek na Netflixie pojawił się serial "Problem trzech ciał" na podstawie bestsellerowej książki  Liu Cixin. Olbrzymi budżet i twórcy "Gry o Tron". 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.