Siatkarze z Lubina zajęli 14. miejsce w PlusLidze

PP/inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2023-04-18 06:40
Siatkarze z Lubina zajęli 14. miejsce w PlusLidze - fot. ks.cuprum.pl

Choć poniedziałkowe spotkanie rozgrywane było ponownie w Lubinie, gospodarzem meczu formalnie był zespół ze Lwowa. Początek należał do siatkarzy Cuprum, którzy po mocnej zagrywce Damiana Czetowicza prowadzili 7:3. Potem rywale odrobili straty i praktycznie do samego końca seta wynik oscylował wokół remisu. Atutem Miedziowych było dobre przyjęcie i skuteczny atak (ponad 60%). W końcówce w pole zagrywki wszedł Remigiusz Kapica i zaserwował asa, a za chwilę tym samym popisał się kapitan lubinian Wojciech Ferens, kończąc partię na korzyść zespołu z Dolnego Śląska (25:23).

W drugim secie nadal trwała zacięta walka. Świetnie w obronie spisywał się Kamil Szymura, przyjęcie w ekipie trenera Pawła Ruska trzymali natomiast Ilia Kovalov i Ferens (obaj po 69% pozytywnego). Barkom cały czas był jednak blisko i gdy tylko lubinianom udawało nam się uciec do przodu rywale błyskawicznie doprowadzali do remisu. Pod koniec seta sytuacja była podobna (21:20). Piłkę setową dał Miedziowym skuteczny atak Adama Lorenca z prawego skrzydła (24:21), a partię zakończył as serwisowy Czetowicza.

Trzeci set był łudząco podobny do poprzednich. Znów wynik wahał się wokół remisu, a każde prowadzenie, którejkolwiek z drużyn szybko było niwelowane przez przeciwnika. Wszystko odwróciło się jednak w końcówce i inicjatywa, którą przejęli siatkarze Barkomu, pozostała po ich stronie do końca spotkania.

Zespół ze Lwowa wygrał trzecią partię do 21, a w kolejnej pokazał jeszcze lepszą dyspozycję, triumfując do 19. Lubinianom trudno było dotrzymać kroku rywalom. Tak było także w tie-breaku, w którym Cuprum uległo 9:15 i zakończyło sezon na 14. miejscu.

Barkom Każany Lwów - Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 21:25, 25:21, 25:19, 15:9)

Pierwszy mecz: Cuprum – Barkom 0:3. Zespół z Lwowa zajął 13. miejsce, Cuprum 14.

Barkom: Murat Jenipazar, Jonas Kwalen, Bohdan Mazenko, Wasyl Tupczi, Julius Firkal, Artem Smolar - Dmytro Kanajew (libero) – Oleh Szewczenko, Ołeksij Hołowen, Władysław Szczurow.

Cuprum: Wojciech Ferens, Florian Krage, Adam Lorenc, Ilia Kowalow, Jędrzej Kaźmierczak, Damian Czetowicz – Kamil Szymura (libero) – Remigiusz Kapica, Dominik Czerny.

MVP meczu: Wasyl Tupczi (Barkom).