Wrocław, a eventy firmowe – jak wybrać najlepszą agencję eventową w stolicy Dolnego Śląska?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-04-25 15:04 | Zmodyfikowano: 2023-04-25 15:06
Dodaj do Wykop.pl
Wrocław, a eventy firmowe – jak wybrać najlepszą agencję eventową w stolicy Dolnego Śląska? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Wrocław to miasto, które przyciąga nie tylko turystów, ale również firmy, które chcą zorganizować tu eventy firmowe, konferencje, szkolenia czy spotkania biznesowe. Jednak wybór najlepszej agencji eventowej w stolicy Dolnego Śląska może być trudny. Absolutne zatrzęsienie tego typu podmiotów gospodarczych to tylko jeden z wielu aspektów, które czynią tę decyzją jeszcze trudniejszą. Czy każda firma reklamująca się jako „najlepsza” i „najtańsza” to zawsze najbardziej trafny i szczęśliwy wybór? Czym warto kierować się wybierając event managera we Wrocławiu? Odpowiadamy w poniższym artykule.


Po pierwsze, wszystko zależy od celu

Pierwszym krokiem jest określenie swoich potrzeb i celów. Jakiego rodzaju event chcemy zorganizować? Czy będzie to konferencja, szkolenie czy może event rekreacyjny? Jakie są nasze cele? Czy chcemy zwiększyć zasięg naszej marki, zintegrować zespół czy może podnieść jakość naszych usług? Wiele przedsiębiorstw zajmujących się eventami specjalizuje się w określonym rodzaju przedsięwzięć i imprez. Warto o tym pamiętać i uważnie czytać zakładkę „O nas”, by nie zlecić niechcący organizacji business eventu firmie trudniącej się głównie imprezami dla najmłodszych. Wielu menadżerów będzie nas przekonywać, że i tak poradzi sobie z absolutnie każdym zadaniem, ale „kierownik”, który przy okazji troszkę za bardzo wchodzi w buty marketingowca, powinien spowodować wyświetlenie się w naszej głowie żółtej lampki ostrzegawczej.


Po drugie, doświadczenia nie da się podrobić.

Kolejnym ważnym krokiem jest wybór agencji, która ma doświadczenie w organizacji eventów, które chcemy zorganizować. Warto zwrócić uwagę na portfolio agencji, aby poznać ich styl pracy i podejście do klienta. Dobrze jest również zapytać o opinie innych klientów, którzy skorzystali z usług tej agencji.

Przede wszystkim należy jednak zwracać uwagę należy na liczbę lat obecności na rynku eventowym. Żadnym problemem nie jest dopisanie sobie miana „doświadczonej firmy” na witrynie internetowej, natomiast staż i „zaprawienie w boju” to elementy, których nie da się podrobić, przyspieszyć a ni kupić idąc na skróty. Jeśli nie zwrócimy na to uwagi teraz, brak tych czynników uwydatni się w trakcie współpracy, co może kosztować nas czas i pieniądze.Oferta taka jak wszystkie czy inne niż wszystkie?

Oprócz doświadczenia i lokalizacji warto zwrócić uwagę na ofertę agencji. Dobrze jest wybrać firmę, która oferuje szeroki wachlarz usług i dopasuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Warto zapytać o portfolio i przykłady zrealizowanych projektów, aby poznać różnorodność oferty. Bogate portfolio powinno być wizytówką każdej szanującej się firmy, która chce nas przekonać, że ma doświadczenie i umiejętności w wymaganym przez nas zakresie. Ponownie, firmy eventowe prześcigają się w pozytywnych opiniach na własny temat, ale gęste sito umiejętności, wielu lat w branży i znajomości jest bezlitosne – także dla klientów agencji, którzy padną ofiarą marketingu przewyższającego faktyczne możliwości.Pierwszy kontakt prawdę Ci powie

Ostatnim, ale równie ważnym kryterium, jest obsługa klienta. Warto wybrać agencję, która zapewnia dobrą obsługę klienta i dba o jego potrzeby. Agencja eventowa powinna być elastyczna i umieć dopasować się do indywidualnych wymagań klienta. Pierwsze kilka minut rozmowy, pierwsza wymiana uwag i spostrzeżeń powie nam bardzo wiele i dostarczy informacji niezbędnych do oceny kompetencji i łatwości (bądź jej braku) współpracy z daną marką. To prawda, że w dzisiejszym świecie coraz częściej pierwszym kontaktem jest bot, sztuczna inteligencja lub automatyczny chat, jednak prędzej czy później spotkamy się z prawdziwym człowiekiem. Nie sposób przecenić tego kontaktu, gdyż na jego podstawie możemy uratować swoją imprezę, bądź całkowicie się pogrążyć.

Artykuł powstał we współpracy z wrocławską agencją eventową Argentum Event - https://www.argentum-event.pl/

Reklama