Śląsk górą nad Bałtykiem. Wrocławianie grają dalej

PP/informacja prasowa/PAP | Utworzono: 2023-05-13 22:00 | Zmodyfikowano: 2023-05-13 22:00
Śląsk górą nad Bałtykiem. Wrocławianie grają dalej - fot. wks-slask.eu

Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane i toczyło się w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero późniejsza seria 6:0 przyjezdnych i kolejne akcje Jeremiaha Martina dały wrocławianom cztery punkty przewagi. Dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu i Ivicy Radiciowi po 10 minutach było tylko 18:20.

W drugiej kwarcie zawodnicy obu drużyn “wymieniali się” rzutami z dystansu, ale to wrocławianie ciągle byli minimalnie lepsi. Późniejsza trójka Jeana Salumu oznaczała jednak remis. Po chwili ten sam zawodnik dał gospodarzom prowadzenie. Następnie Garrett Nevels sprawił, że różnica wzrosła do dziewięciu punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:36 dla sopocian.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Ertugrula Erdogana zbliżył się nawet na trzy punkty po akcjach Aleksandra Dziewy. Trefl odpowiedział jednak rewelacyjną serią 13:0, w której główne role odegrali przede wszystkim Michał Kolenda oraz Zyskowski. Teraz to gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Dzięki kolejnej akcji Salumu, po 30 minutach było 61:50 dla Trefla.

Kolejną część meczu wrocławianie rozpoczęli od serii 7:0 i po rzucie DJ Mitchella przegrywali już tylko czterema punktami. Po chwili do remisu doprowadził Justin Bibbs, a przewagę mistrzom dał rzutem z dystansu Mitchell. Chwilę później Martin zaliczył dwie akcje 2+1 z rzędu i WKS prowadził już siedmioma punktami. Amerykanin w czwartej kwarcie grał wręcz koncertowo, skutecznie kończył kolejne indywidualne akcje i wybił z głowy sopocianom marzenia o przedłużeniu serii. Martin zanotował w sumie 19 punktów, 7 asyst i 6 zbiórek, a WKS wygrał finałową kwartę aż 34:14 i całe spotkanie 84:75.

Wrocławianie w ćwierćfinałowej serii triumfowali 3-1 i awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z Legią Warszawa.

Czwarty mecz ćwierćfinałowy: Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 75:84 (18:20, 25:16, 18:14, 14:34)

Trefl: Jarosław Zyskowski 21, Jean Salumu 16, Garrett Nevels 12, Strahinja Jovanovic 6, Ivica Radic 6, Darious Moten 5, Michał Kolenda 5, Wesley Gordon 4, Błażej Kulikowski 0.

Śląsk: Jeremiah Martin 19, Donovan Mitchell 14, Aleksander Dziewa 11, Jakub Nizioł 11, Arciom Parachouski 8, Justin Bibbs 8, Łukasz Kolenda 5, Ivan Ramljak 3, Vasa Pusica 3, Daniel Gołębiowski 2, Szymon Tomczak 0.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Śląska.