Robisz remont? Zaplanuj wywóz odpadów!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-05-30 10:07 | Zmodyfikowano: 2023-05-30 10:08
Dodaj do Wykop.pl
Robisz remont? Zaplanuj wywóz odpadów! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Wywóz odpadów budowlanych to obowiązek ich właściciela

Każdy remont niesie za sobą powstanie odpadów budowlanych. Mowa tu nie tylko o gruzie, ale także glazurze, szkle czy pojemnikach po farbach. Zgodnie z polskim prawem, pozostałości po remoncie są odpowiedzialnością właściciela, czyli osoby, która ten remont zleciła. Odpady budowlane nie mogą znaleźć się w pojemnikach przeznaczonych do segregacji odpadów, a także nie mogą być wywożone w nieodpowiednie miejsca. Warto zdać sobie sprawę z tego, że odpady budowlane mogą stanowić poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego oraz dla ludzi i zwierząt.


Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się odpadów budowlanych?

Istnieją dwa sposoby na to, by pozbyć się odpadów budowlanych. Jednym z nich jest skorzystanie z usług firm, takich jak np. Eko-Logis, które dostarczą nam kontener. Drugim jest zaś wywóz odpadów do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Które rozwiązanie będzie więc korzystniejsze? Otóż to kontenery wydają się mieć znacznie więcej zalet. Przede wszystkim, są one dostarczane i odbierane w wyznaczonym czasie i z wyznaczonego miejsca. W przypadku punktów PSZOK to my sami musimy dostarczyć odpady remontowe, zająć się ich rozładowaniem, a dodatkowo, ich ilość nie może przekraczać ustalonych norm. Wobec tego skorzystanie z usług firmy Eko-Logis, która dostarcza kontenery we Wrocławiu, Polkowicach oraz innych miastach województwa dolnośląskiego, będzie prostym i szybkim sposobem na pozbycie się odpadów remontowych.


Jak zaplanować wywóz odpadów?

Planowanie wywozu odpadów remontowych nie jest skomplikowane. Od firmy Eko-Logis kontener można zamówić także online – bez wychodzenia z domu. Specjaliści pojawią się na miejscu z pojemnikiem na odpady, a następnie o odbiorą go w wyznaczonym terminie. Samodzielnie możemy wybrać wielkość kontenera i zaplanować datę jego dostawy. Po dostarczeniu pozostaje nam jedynie wypełnić go odpadami i przygotować do odbioru.


Dlaczego warto zdecydować się na wynajem kontenerów na odpady remontowe?

Jeśli nie chcemy własnoręcznie rozładowywać i dostarczać odpadów remontowych do punktu PSZOK wówczas to kontenery będą najlepszym rozwiązaniem. Firma, która profesjonalnie zajmuje się wywozem odpadów, zdejmie z naszych barków odpowiedzialność – zajmie się zgodną z prawem i bezpieczną dla środowiska naturalnego utylizacją.

Reklama