Wrocławski Aquapark otworzył... beach bar

Jakub Dworzecki, WK | Utworzono: 2023-06-01 10:04 | Zmodyfikowano: 2023-06-01 10:05
Wrocławski Aquapark otworzył... beach bar - fot. UM Wrocław
fot. UM Wrocław

Spółka dostała od Ratusza działkę na terenie starego portu węglowego, który finalnie ma stać się mariną dla jachtów i motorówek.

- Ten obiekt, który otrzymaliśmy od miasta, to jest 20 tys. m kw. Projekt na kilka, może kilkanaście lat. Będziemy sukcesywnie występować o środki unijne, o środki sponsorskie i generując zyski w naszym dużym Aquaparku, będziemy też te środki przeznaczać tu - mówi Radiu Wrocław prezes Wrocławskiego Parku Wodnego Grzegorz Kaliszczak:

Pierwszym etapem inwestycji jest jednak plaża, która według Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przyniesie mieszkańcom wiele dobrego.

- Będzie dostarczała różnego rodzaju fajnych projektów społecznych, edukacyjnych, ale także i kulturalnych. Port Węglowy, ma też docelowo, mam nadzieję, przyjmować łódki, łódeczki, kajaki. Będzie służył wodniakom i wszystkim tym, którzy po prostu lubią spędzać czas nad rzeką - tłumaczył Jacek Sutryk.

Wrocławski Park Wodny szacuje, że projekt będzie kosztować ok. 40 mln złotych. Do czasu jego finalizacji, mieszkańcy mogą już korzystać z miejskiej plaży, która stanowi pierwszy element inwestycji. Stanęła obok północnej stacji Polinki, u ujścia Oławy do Odry.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.