Hurkacz odpadł w deblu w Halle

WK, PAP | Utworzono: 2023-06-21 21:26
Hurkacz odpadł w deblu w Halle - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Mecz trwał godzinę i 17 minut. W pierwszym secie zawodnicy wygrali swoje serwisy i o zwycięstwie zadecydował tie-break, który polsko-włoska para wygrała 7-5.

W drugiej partii Niemcy dwukrotnie przełamali podanie rywali (za pierwszym razem przy stanie 3:2) i zwyciężyli 6:2. Dzięki temu pewnie doprowadzili do super tie-breaka. W nim Otte i Struff, grający w zawodach dzięki "dzikiej karcie", wykorzystali pierwszą piłkę meczową, wygrywając ostatecznie 10-7.

Hurkacz nie wykorzystał okazji, aby zrewanżować się Struffowi, z którym kilka dni temu przegrał w półfinale gry pojedynczej turnieju w Stuttgarcie.

W Halle polski tenisista, rozstawiony z numerem 6., w walce o ćwierćfinał rywalizacji singlistów zagra z 26-letnim Holendrem Tallonem Griekspoorem (29. w ATP).

Wynik 1. rundy gry podwójnej:

Oskar Otte, Jan-Lennard Struff (obaj Niemcy) - Hubert Hurkacz (Polska), Jannik Sinner (Włochy) 6:7 (5-7), 6:2, 10-7.