Zabrzmiał ostatni dzwonek w jeleniogórskich szkołach

Jakub Thauer, JD | Utworzono: 2023-06-23 14:00 | Zmodyfikowano: 2023-06-23 14:01
Zabrzmiał ostatni dzwonek w jeleniogórskich szkołach - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

To był pierwszy od trzech lat rok szkolny, podczas którego przez cały czas była realizowana nauka stacjonarna. Choć zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, stanęli przed kolejnym wyzwaniem, jakim była wojna na Ukrainie i napływ uchodźców. Jak ocenia dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, Anna Szydłowska Robak -pomimo wszystko, był to trudny rok, ale dobry:

- Był to czas intensywnej pracy, wielu wyzwań,- zarówno dla uczniów, jak i dla pracowników szkoły. Myślę, że poradziliśmy sobie świetnie. Młodzież brała udział w wielu wydarzeniach, eventach, promowała szkołę, promowała miasto, więc podsumowując – był to dobry rok.

Jak dodaje nauczycielka Magdalena Wesołowska -to był rok pełen wyzwań:

[audioplayer id="335877" src="/img/articles/131314/Zabrzmial-ostatni-dzwonek-w-jeleniogorskich-szkolach-2-6495896332b37-2krsw.mp3"/]

„Ten rok szkolny był bardzo trudny, należy podkreślić, że był to pierwszy normalny rok szkolny bez pandemii, co oznacza, że zmuszeni byliśmy do wzmożonej pracy. My jako nauczyciele też wykonujemy ogrom pracy, aby umożliwić naszej młodzieży rozwój nie tylko na kierunkach, jakie oferuje szkoła, ale też poza szkołą”

Zdaniem jeleniogórskiej młodzieży, ostatnie miesiące, nie były łatwym czasem.

Teraz czas na dwa miesiące odpoczynku od szkoły i nauki. Jak planują wykorzystać ten okres jeleniogórscy uczniowie?

Uczniowie do szkolnych ławek powrócą 4 września.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.