Jakie rodzaje żaluzji najlepiej komponują się ze stylem balijskim? Nasze propozycje!

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-06-30 09:51 | Zmodyfikowano: 2023-06-30 10:12
Dodaj do Wykop.pl
Jakie rodzaje żaluzji najlepiej komponują się ze stylem balijskim? Nasze propozycje! - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Czym charakteryzuje się styl balijski?

Styl Bali to obecnie najgorętszy trend w urządzaniu mieszkań. Nawiązuje do klimatu panującego na indonezyjskiej wyspie, od lat będącej głównym celem spragnionych rajskiego wypoczynku turystów. Cechuje go obecność ornamentyki charakterystycznej dla tego regionu świata, jednak w skromnym wymiarze. Ważniejsza od dekoracji jest „wakacyjna” paleta barw – dominują odcienie beżu, jasnego brązu, złamana biel i ciemna zieleń. Oprócz tego istotne w tym stylu są materiały – powinny być naturalne, nawiązywać do harmonii z naturą i przebywania blisko przyrody. Styl balijski jest zarazem egzotyczny, lekki i wyciszony, a przede wszystkim bardzo klimatyczny. Mieszkanie urządzone w takim klimacie pozwoli Ci zawsze czuć się u siebie jak na wakacjach!


Okna w stylu Bali – okiennice czy żaluzje?

Ozdabianie okien to bardzo ważny punkt w projektowaniu pomieszczenia w tym trendzie. Ponieważ mieszkania na Bali wyobrażamy sobie jako palmowe chaty z plecionymi dachami i przepływającymi swobodnie powiewami morskiego wiatru, dobrze jest, aby wnętrza w tym stylu miały jak największe okna. Niestety nie zawsze mamy na to wpływ. Możemy natomiast w miarę możliwości zadbać o charakterystyczną, spektakularną oprawę domowych przeszkleń. W stylu Bali można to zrobić na kilka sposobów: wieszając obfite, zwiewne firany – delikatne, powiewające woale to akcesorium numer jeden w balijskim salonie – lub montując drewniane albo bambusowe żaluzje. Te akcenty są mocną bazą stylu balijskiego i gwarantują spektakularne efekty odpowiadające wizerunkom z Instagrama.


Żaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat Bali


Żaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat BaliŻaluzje bambusowe pięknie przepuszczają słońce i doskonale budują egzotyczny klimat Bali


Jakie żaluzje pasują najlepiej do stylu Bali?

Żaluzje idealnie wpasowują się w styl Bali. Dzięki temu, że są ażurowe i delikatne, współtworzą lekką atmosferę rajskiego azylu. Kluczowe jest, aby wybrać żaluzje wykonane z naturalnych materiałów oraz w harmonijnych, jasnych kolorach. Obecnie na rynku dostępne są wysokiej jakości żaluzje drewniane i bambusowe. To właśnie lekki egzotyczny bambus sprawdzi się najlepiej w takich stylizacjach. Żaluzje drewniane w salonie można potraktować jako dekorację! Opuszczone lamele stworzą malownicze tło dla romantycznych frędzli, powiewających tkanin i wiklinowych mebli. Zwracaj uwagę także na detale – profesjonalni producenci żaluzji, np. Clicky, dbają o estetykę każdego, nawet najmniejszego elementu, co gwarantuje elegancki i stylowy efekt.

Delikatne i stylowe detale to klucz do zachwycającego i estetycznego efektu
 

Zalety zastosowania żaluzji w balijskim salonie

Bambusowe żaluzje są punktem obowiązkowym balijskiej stylizacji mieszkania. Mają tę dodatkową zaletę, że wieczorami oraz w upalne dni mogą pełnić funkcję zasłon – zwłaszcza że tradycyjne ciężkie kotary zdecydowanie nie pasują do wnętrz w subtelnym, egzotycznym stylu! Ciesz się odpowiednim zaciemnieniem i szczelną osłoną, nie tracąc przy tym starannie wystylizowanej aranżacji. Żaluzje pasują do stylu Bali w każdym ustawieniu – podniesione, opuszczone, z lamelami otwartymi oraz zamkniętymi. Zamontuj bambusowe osłony i stwórz w swoim mieszkaniu klimat rajskiej egzotyki!