Wrocławski Firlej proponuje dzieciom wakacje z kulturą

, JD | Utworzono: 2023-07-05 06:24 | Zmodyfikowano: 2023-07-05 06:25
Wrocławski Firlej proponuje dzieciom wakacje z kulturą - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Repertuar ma też przybliżać ważne wartości i opowieści o współczesnym świecie, przełożone na przystępny dla dzieci język.

- Będą to bajki, przygotowane specjalnie z myślą o pobudzaniu wyobraźni, bo aktorzy często chwytają zwykłe, codzienne przedmioty, zmieniając je w rekwizyty sceniczne – mówi Radiu Wrocław Paula Szewczyk ze Strefy Kultury Wrocław:

– Nie zamykamy się na lato, więc Firlej gra cały sezon i mamy bajeczki podczas sezonu wakacyjnego. Chcemy, żeby te dzieciaczki pomyślały o nas, że nie zapominamy o nich podczas lata.

Wakacyjna wizyta w teatrze ma od najmłodszych lat kreować zamiłowanie dzieci do kultury. -Chcemy, by dzieci po prostu pokochały teatr i jego etykietę, nieco bardziej eleganckie ubrania i brak popcornu – dodaje Paula Szewczyk:

– Jest to już taki cykl, którym chcemy, aby uczyły się tej kultury. Jest to jednak wyjście do teatru, więc przestrzegamy wszystkich teatralnych wymogów.

Tegoroczny wakacyjny repertuar Firleja jest w całości poświęcony dzieciom. Cykl zakończy się wraz z początkiem nowego roku szkolnego, kiedy na deski wrócą sztuki dla starszych widzów. Przedstawienia to w większości autorskie kompozycje lub współczesne interpretacje znanych bajek. Zostały stworzone przez zespoły teatralne z całego kraju z myślą o zaprezentowaniu ich we Wrocławiu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.