Odkryty basen miejski w Kłodzku dopiero za rok

Jarosław Wrona, BM | Utworzono: 2023-07-19 14:32 | Zmodyfikowano: 2023-07-19 14:33
Odkryty basen miejski w Kłodzku dopiero za rok - Fot: Jarosław Wrona
Fot: Jarosław Wrona

Według marcowej zapowiedzi Michała Piszko, burmistrza Kłodzka, odkryty miejski basen miał w tym roku przejść modernizację. Obiekt ma być nowym miejscem rekreacji i wypoczynku, a system uzdatniania wody ma odpowiadać obowiązującym przepisom. Jego otwarcie planowano na początku sierpnia, ale już wiadomo, że w tym roku się nie uda. Gmina przed wyłonieniem wykonawcy, oczekiwała na decyzję wodno-prawną. Jak tłumaczy Michał Piszko, została wydana zbyt późno:

- Przede wszystkim chciałbym przeprosić mieszkańców. Tutaj niestety długo czekaliśmy na decyzję wodno-prawną Wód Polskich, ponieważ basen jest w okolicy koryta rzeki Nysy Kłodzkiej. Będziemy musieli niestety poczekać do przyszłego roku na otwarcie zmodernizowanego odkrytego basenu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Michał Piszko dodaje, że nie ma na to wpływu, bo miasto zbyt długo oczekiwało na decyzję wodno-prawną i przeprasza mieszkańców. Odnowiony obiekt, zostanie udostępniony dopiero w przyszłym roku. Rozpoczęła się już niezależna budowa strefy rekreacyjnej:

Chciałbym wspomnieć też o tym, że już rozpoczęły się prace budowy wodnego placu zabaw w lokalizacji właśnie basenowej. Jest to inwestycja w ramach dużego projektu, kłodzkiego NBS-u, która się powinna zakończyć w przyszłym roku, w miesiącu kwietniu, maju. Wtedy też również, mam nadzieję, będą już trwały prace związane z modernizacją kłodzkiego basenu.

Modernizacja basenu obejmie remont niecek, pływackiej i rekreacyjnej. Dodatkowo zostaną zainstalowane urządzenia do masażu i zjeżdżalnia. Nad jakością wody będzie czuwał nowy system uzdatniania wody, która ma być podgrzewana dzięki energii wytworzonej przez farmę fotowoltaiczną.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.