Volley pozyskał kolejną środkową

PP/media klubowe | Utworzono: 2023-07-21 06:55
Volley pozyskał kolejną środkową - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

30-letnia środkowa przez dwa ostatnie sezony był podstawową zawodniczką Azotów Tarnów, w dużym stopniu przyczyniając się do awansu tej drużyny do TAURON Ligi. W minionym sezonie Ponikowska dla tarnowskiego beniaminka zdobyła łącznie 171 punktów – 135 atakiem, 33 blokiem i 3 zagrywką – oraz jedną statuetkę MVP.

- Wrocław to bardzo znany punkt na siatkarskiej mapie Polski. Sporo moich dobrych koleżanek tu grało, a nawet gra do tej pory. To z pewnością w jakimś stopniu pomaga oswoić się z nowym otoczeniem, nowymi zasadami i całym przedsięwzięciem. Nie ukrywam, że trochę podpytywałam „co w trawie piszczy” i jak widać zdecydowałam, że kolejny sezon spędzę właśnie tutaj, w #VolleyWrocław. Poza tym to piękne miasto z możliwością rozwoju nie tylko na płaszczyźnie sportowej, tak więc argumenty „za” były nie do podważenia -  tak o swoim transferze na stronie volleywroclaw.pl mówi Gabriela Ponikowska. 

Ponikowska to druga obok Aleksandry Gancarz środkowa w ekipie Volley na sezon 2023/2024. Oprócz nich w składzie wrocławianek są: Julia Szczurowska i Julia Stancelewska (atakujące), Joanna Chorąża i Anna Pawłowska (libero) oraz Adrianna Szady i Lucie Mühlsteinova (rozgrywające).


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.