Wakacyjne spacery edukacyjne w Parku Narodowym Gór Stołowych

Jarosław Wrona, AO | Utworzono: 2023-07-21 11:22 | Zmodyfikowano: 2023-07-21 11:35
Wakacyjne spacery edukacyjne w Parku Narodowym Gór Stołowych - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

Podczas spaceru przewodnicy opowiadają ciekawostki dotyczące geologii, świata przyrody oraz historie i legendy z regionu. Jak powiedział Radiu Wrocław dyrektor parku, Bartłomiej Jakubowski, Góry Stołowe, są o wiele ciekawsze poza głównymi szlakami turystycznymi:

– Góry Stołowe, to nie jest Szczeliniec Wielki, to nie są Błędne Skały, to jednak obszar dużo większy, oferują też dużo innych atrakcji, chociażby, to bogactwo przyrodnicze, o które tutaj staramy się dbać. Bardziej te nasze łąki posiadają gatunki, które są ciekawsze, cenniejsze, niż sam las i same skały.

Wędrówka po łąkach leżących u podnóża Szczelińca Wielkiego trwa około 1,5 godziny i prowadzona jest przez pracowników parku. Spacery będą organizowane w każdy piątek, do końca sierpnia. Rozpoczynają się o godzinie 10.30 przy Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym PNGS w Karłowie. Jak powiedział Radiu Wrocław Tadeusz Kadefer, starszy specjalista do spraw edukacji PNGS, wyprawy nie są wymagające:

- Wędrujemy sobie właśnie łąkami pasterskimi, turyści mają okazję poznać również ciekawe gatunki roślin, czasami trafiają się jakieś zwierzęta i następnie wędrujemy ścieżką, pod samym masywem [red. Szczelińca Wielkiego], kończymy w Karłowie.

Jak dodają pracownicy parku, to okazja do podziwiania niezwykłych widoków, ale też poznania ciekawostek i legend całego regionu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.