Akademia Wojsk Lądowych zaprasza... seniorów

Jakub Ciołko, AO | Utworzono: 2023-08-01 06:32 | Zmodyfikowano: 2023-08-01 06:36
Akademia Wojsk Lądowych zaprasza... seniorów - fot. Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu
fot. Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Ruszył nabór chętnych do studiowania na wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych. Tym razem oferta jest skierowana do emerytów i rencistów po 55 roku życia, dla których uczelnia pilotażowo uruchamia zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rekrutacja zakończy się 10 września, a na nowych słuchaczy czeka 50 miejsc. Poza bliskim poznaniem codzienności życia towarzyszącej podchorążym, dla nowych słuchaczy będzie to okazja do urozmaicenia swojego czasu wolnego.

- Zamierzamy wykorzystać nasze możliwości, by przekazać tym ludziom przydatną wiedzę – mówi Radiu Wrocław kpt. Roksana Borowska, oficer prasowa AWL:

"To propozycja dla osób o statusie emeryta lub rencisty. Przygotowaliśmy dla słuchaczy zajęcia z zagadnień takich jak zarządzanie, nauki o bezpieczeństwie, finanse, zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, bezpiecznego zachowania się w sieci."

- Będzie m.in. okazja do zajęć w Wojskowym Ośrodku Jeździeckim – dodaje kpt. Roksana Borowska:

"Chcemy aktywizować wrocławskich seniorów, wyciągnąć ich z domu i pokazać, jak wygląda wojsko i zajęcia w Akademii Wojsk Lądowych. Być może powiedzą o tym swojej rodzinie, swoim wnukom, a w przyszłości ktoś z nich zdecyduje się wstąpić w szeregi armii."

Po zakończeniu rekrutacji zaplanowano z aplikantami rozmowy kwalifikacyjne. Semestr rozpoczną 9 października.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.