IX Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny oficjalnie rozpoczęty

Joanna Jaros, WK | Utworzono: 2023-08-11 17:26 | Zmodyfikowano: 2023-08-11 17:27

Nie zabraknie żonglerów, iluzjonistów czy akrobatów, obiecuje Tomasz Czyżewski, organizator imprezy:

- Również koncerty, wystawy oraz slackline highline, to znaczy taśmy rozwieszone między oleśnickimi wieżami na wysokości około 40 metrów, po których chodzą śmiałkowie, jakby to było 2 centymetry nad ziemią - opowiada Tomasz Czyżewski.

OFCA jest jedną z 60 imprez dotowanych przez Urząd Marszałkowski, mówi Krzysztof Maj z Zarządu Województwa Dolnośląskiego:

- Wyznaczyliśmy sobie taką zasadę, że takie flagowe wydarzenia, które budują tożsamość Dolnego Śląska, bierzemy pod opiekę, dlatego ogłosiliśmy konkurs 3-letni. Festiwal OFCA jest jednym z festiwali, który otrzymał wsparcie na kolejne 3 lata - tłumaczy Krzysztof Maj.

To już 9 edycja tej imprezy:

- Początki był dosyć łatwe, bo była tutaj duża grupa zapaleńców, natomiast festiwal jakby z roku na rok się rozrastał. W tym momencie jest to nie wiem czy nie największy, a jeżeli nie największy, to jeden z większych festiwali tego typu w Polsce - mówi Tomasz Czyżewski.

Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś deklaruje, że zawsze będzie wspierał tę imprezę:

- Bardzo chciałem podziękować wszystkim za wspólny udział i jednocześnie zachęcić wszystkich do przyjazdu do Oleśnicy na te kilka wspaniałych dni, gdzie festiwal OFCA obejmie swym władaniem całe miasto - przekonuje Jan Bronś.

Festiwal potrwa do niedzieli.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.