W Złotoryi chcą zbudować plac zabaw dla dzieci bez i z niepełnosprawnością

Karolina Bieniek, WK | Utworzono: 2023-08-12 12:57 | Zmodyfikowano: 2023-08-12 12:59
W Złotoryi chcą zbudować plac zabaw dla dzieci bez i z niepełnosprawnością - fot. PM
fot. PM

Plac miałby powstać przy stadionie miejskim na ulicy Sportowej, niedaleko złotoryjskiego zalewu. Jak podkreśla Malwina Kamińska z Urzędu Miasta w Złotoryi, chodzi przede wszystkim o integrację:

- Bardzo dużo mówi się o niepełnosprawności wśród najmłodszych. Wpływały głosy rodziców dzieci niepełnosprawnych oczywiście, wpływały także uwagi i prośby ze szkół. Chcielibyśmy wyjść naprzeciw potrzebom tych najmłodszych mieszkańców - mówi Malwina Kamińska. 

Wszystko zależy od tego, czy miastu uda się zdobyć na tę inwestycję dofinansowanie z Polskiego Ładu. Obok integracyjnego placu zabaw z urządzeniami zarówno dla dzieci bez jak i z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, ma powstać także ściana wspinaczkowa. Zdaniem mieszkańców to trafiony pomysł:

- Uważam, że takie miejsca powinny powstawać w każdym mieście. Tyle mówi się o likwidowaniu barier i niewykluczaniu osób niepełnosprawnych. Ciekawy pomysł, niepełnosprawne dzieci też powinny zostać wzięte pod uwagę przy budowie placu zabaw - mówią mieszkańcy Złotoryi. 

We wniosku o dofinansowanie miasto ujęło nie tylko budowę placu zabaw, ale także wybudowanie pumptracka dla rowerzystów. Budowa obu tych obiektów ma kosztować nawet 2,5 mln złotych, z czego 98% miałaby pokryć dotacja.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.