Koszykarski Śląsk z kolejną wygraną w sparingu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-04 08:46
Koszykarski Śląsk z kolejną wygraną w sparingu - fot. wks-slask.eu

Po poierwszej kwarcie wrocławianie remisowali z rywalem ze Słowacji 18:18. To rywale zanotowali mocny początek, po którym mieli nawet sześciopunktową przewagę, ale Śląsk w końcówce kwarty zaczął grać zespołowo i skutecznie, co pozwoliło odrobić straty. Na przerwę wrocławianie schodzili już z prowadzeniem 40:34, głównie dzięki świetnej grze młodych zawodników. Rywale nie byli już tak skuteczni jak na początku spotkania, a wrocławianie z minuty na minutę wyglądali pewniej.

W trzeciej kwarcie Śląsk jeszcze powiększył przewagę, do stanu 66:57. Nie było jednak łatwo, bo w pewnym momencie rywale doprowadzili nawet do remisu, ale popełniali też sporo fauli, dzięki czemu Śląsk mógł zdobywać wiele punktów z linii rzutów wolnych i odzyskać bezpieczne prowadzenie.

W decydującej kwarcie WKS prowadził już grę i pewnie wygrał 84:75.

Punktujący Śląska w spotkaniu z BK Prievidza: Miletić 16, Piśla 15, Kulvietis 12, Gołębiowski 12, Gravett 11, Nizioł 8, Wiśniewski 6, Adamczak 3, Nowicki 1, Zębski 0