Mistrzowskie Wieczory Literackie zagoszczą w stolicy Dolnego Śląska

WK | Utworzono: 2023-09-07 07:31 | Zmodyfikowano: 2023-09-07 07:32
Mistrzowskie Wieczory Literackie zagoszczą w stolicy Dolnego Śląska - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

W stolicy Dolnego Śląska rusza cykl pod hasłem „Mistrzowskie Wieczory Literackie”, a wśród gości dwunastu zaplanowanych wydarzeń pojawią się wciąż aktywni twórcy, oraz krytycy i znawcy twórczości już nieżyjących artystów. Pierwsza z dyskusji skupi się na przybliżeniu dorobku Zbigniewa Herberta.

- Wszystko, co możemy znaleźć między słowami w utworach Herberta, jest przejawem jego geniuszu, który chcemy szeroko przedstawić. Liczymy na polonistów i ich uczniów, na których czeka nieszablonowa i ciekawa lekcja – mówi Radiu Wrocław Anna Morawiecka, dyrektor fundacji Halo Targi, organizatorka cyklu:

Z całą pewnością jest to twórca, którego warto znać, warto słuchać, który rzeczywiście miał duży wpływ na Polską literaturę i powinien mieć duży wpływ na ludzi. Wielokrotnie zastanawialiśmy się, dlaczego nie dostał nagrody Nobla, bo chyba powinien.

Wydarzenia mają zachęcać do samodzielnego sięgnięcia po twórczość artystów, zarówno już nieżyjących, jak i tych, którzy osobiście spotkają się z uczestnikami cyklu. Zróżnicowana będzie także tematyka i gatunki literackie, których reprezentanci przedstawią wrocławianom kulisy twórczości:

Założenie było takie, żeby przybliżyć pisarzy, poetów, więc będziemy pokazywać twórczość Miłosza, będziemy pokazywać twórczość Lema. Na jednym z wieczorów Marta Herling-Grudzińska będzie opowiadała o twórczości ojca - dodaje Anna Morawiecka.

 W poświęconej postaci Zbigniewa Herberta debacie wezmą udział Andrzej Franaszek, krytyk i autor biografii poety oraz Adam Poprawa, poeta i prozaik. Samej poezji i dyskusji o płynącym z niej przekazie można za darmo przekonać się od godziny 18:00 w czwartek 7 września w Sali Firlej Strefy Kultury Wrocław przy ul. Grabiszyńskiej 56. Bohaterami kolejnych wieczorów będą: Stanisław Barańczak, Anna Janko, Ewa Lipska, Marek Nowakowski, Jan Polkowski, Marcin Sendecki, Bronisław Wildstein i Filip Zawada.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.